3 punkty w meczu z SMS-em Spałą!

APP Krispol Września, przy pełnej hali, w 3 kolejce pokonał zespół SMS-u Spała 3:0. Kibice mieli okazję oglądać dużo obron i zaciętych akcji w wykonaniu obu zespołów. Młodzież ze Spały postawiła poprzeczkę bardzo wysoko, jednak dobra gra w końcówkach setów pozwoliła przechylić szalę zwycięstwa na stronę naszego zespołu. MVP meczu został libero Wiktor Matuszak. 

Początek spotkania to bezbłędna gra pomarańczowych w polu serwisowym, która pozwoliła na zbudowanie kilku punktowej przewagi. W połowie 1 seta APP Krispol Września miał nawet 7 punktów przewagi. Trener gości posłał do kwadratu dla rezerwowych Jakuba Szymańskiego, a w jego miejsce wszedł Jakub Rybicki, który był wyróżniającym się zawodnikiem do końca spotkania. SMS ambitną grą w polu i bloku doprowadził do remisu po 20. Jednak końcówka seta znów należała do pomarańczowych. Set zakończył asem serwisowym Mateusz Jasiński.

W drugim secie role odwróciły się i to SMS wypracował sobie kilku punktową przewagę. Dobra postawa w polu serwisowym, wykorzystanie piłki przechodzącej oraz kilku ataków z kontry, pozwoliły zawodnikom APP Krispol Września odrobić straty i wyjść na prowadzenie (22:19). Goście zerwali się jeszcze do walki, ale po raz kolejny nasz zespół nie pozwolił wyrwać sobie końcówki seta.

Początek trzeciego seta dzięki dobrej grze na siatce należał do zawodników APP Krispol Września, którzy po raz kolejny wypracowali sobie kilku punktową przewagę. Młodzież z SMS-u nie zamierzała się poddać i zaczęła odrabiać straty, a nawet wyszła na prowadzenie 11:12. Okres wyrównanej gry nie trwał długo. Pomarańczowi zaczęli przejmować inicjatywę, której nie oddali już do końca seta, który zakończył się do 19.

NAJLEPIEJ PUNKTUJĄCY ZAWODNICY:

APP Krispol Września: 

  1. Krzysztof Zapłacki – 11 punktów;
  2. Karol Szczygielski – 9 punktów;
  3. Mateusz Jasiński – 8 punktów;
  4. Łukasz Karpiewski – 8 punktów;

SMS PZPS Spała:

  1. Damian Domagała – 12 punktów;
  2. Jakub Rybicki – 9 punktów;
  3. Norbert Huber – 9 punktów;

Pozostałe wyniki 3 kolejki:

Następne spotkanie APP Krispol Września zagra, na własnej hali, z Aluron Virtu Wartą Zawoercie. Już dziś zapraszamy na mecz 22 października na halę przy Gimnazjum nr 2.

info: własne.