Pracowity obóz

Krispol Września pracowity obózSiatkarze Krispolu Września już od ponad tygodnia przygotowują się do nowego sezonu. W poniedziałek 12 sierpnia rozpoczęli 10-dniowy obóz dochodzeniowy na własnych obiektach.

„Pomarańczowi” spotkali się z trenerem w hali przy Słowackiego o godz. 18:00. Na początku Marek Jankowiak przedstawił plan zajęć w ramach obozu. Po rozgrzewce siatkarze udali się na siłownię. W poniedziałkowym treningu wzięło udział 11 zawodników.

– Podczas rozpoczynającego się zgrupowania będziemy kształtować cechy motoryczne oraz technikę i taktykę indywidualną. Do południa (godz. 10:30) zaplanowane są treningi podnoszące wytrzymałość, siłę i skoczność, po południu (17:00) skupimy się na technice i taktyce. Wieczorem (20:30) trzecia jednostka treningowa w grupach, w których będą trenować zawodnicy grający na tej samej pozycji. To znaczy, że każdy zawodnik pojawi się w hali co najmniej dwukrotnie, ale nie wszyscy będą ćwiczyli trzy razy dziennie – mówi szkoleniowiec wrześnian.

Warto dodać, że jeszcze w tym tygodniu poznamy nazwiska trzech wychowanków klubu, którzy dołączą do kadry pierwszego zespołu. – Ta trójka uzupełni nasz skład przede wszystkim pod kątem prowadzenia treningu. Trudno pracować nad taktyką w 11 osób, dlatego chcę mieć do dyspozycji 14 siatkarzy – dodaje Marek Jankowiak.

Dodaj komentarz