APP Krispol w TVP Sport

DSC_0009 (800x537)

Polski Związek Piłki Siatkowej chce budować markę I ligi. Dlatego już od najbliższego sezonu priorytetem będzie profesjonalizacja tych rozgrywek. Mowa m.in. o transmisjach spotkań w TVP Sport.

Prawdopodobnie od nowego sezonu, czyli od września, we wrzesińskiej hali przy Słowackiego będzie można zobaczyć pełen profesjonalizm jaki oglądamy podczas meczów PlusLigi. 8 kamer HD, bandy led sportowo-reklamowe, wykładzina Teraflex. Wszystko z myślą o telewizyjnych transmisjach na żywo z ligowych pojedynków.

Jest to efekt poniedziałkowych ustaleń PZPS, o których dyskutowano na spotkaniu m.in. z prezesami I-ligowych klubów. Dostęp do transmisji będzie miała praktycznie każda osoba  w Polsce posiadające odbiornik telewizyjny. Spotkania będą pokazywane na żywo w TVP Sport oraz na stronie sport.tvp.pl.

W sumie zaplanowano około 40 relacji z rundy zasadniczej i fazy play-off. Dodatkowo rozgrywki I ligi będą odpowiednio promowane w serwisach sportowych Telewizji Polskiej, a podsumowanie każdej kolejki znajdzie się w „Sportowej Niedzieli”

Wspólne działania PZPS, klubów oraz mediów mogą doprowadzić do pełnej profesjonalizacji rozgrywek, która zaowocuje zwiększeniem wartości produktu, a w konsekwencji większymi wpływami sponsorskimi dla klubów – czytamy w komunikacie.

Dodajmy, że związek rozgląda się także za sponsorem tytularnym dla rozgrywek I ligi, wzorem PlusLigi czy Orlen Ligi.