Cenne zwycięstwo i trzy punkty.

1.180 minut potrzebowali zawodnicy APP Krispolu Września, aby pokonać zespół KS Norwid Częstkochowa. Zarówno trener Gerymski jak i trener Panas do wyjściowych szóstek desygnowali zawodników, którzy w ostatnich meczach grali mniej.

Trener Gerymski w przedmeczowym wywiadzie zaznaczył, że szykuje już zespół do następnej rundy rozgrywek. Podkreślał, także, że play-off’y rządzą się swoimi prawami i nie ma zespołów słabszych czy mocniejszych. Liga do tej pory pokazała, że każdy może wygrać i przegrać z każdym, nie należy kalkulować i wróżyć przeciwnika. Teraz jest czas aby skupić się na sobie i jak najlepiej przygotować się fizycznie i psychicznie do ciężkiej walki.

Sobotni mecz to dużo obron i długie akcje, piłka nie tak łatwo chciała wpaść w pomarańczowe pole. Chociaż goście w dwóch pierwszych setach starali się walczyć z gospodarzami jak równy z równym, jednak w decydujących momentach setów to siatkarze APP Krispolu Września kontrolowali grę. Trzecia partia rozegrana została już pod dyktando pomarańczowych, którzy zapisali na swoim koncie trzy punkty. Po raz kolejny bardzo dobrze zaprezentowali się młodzi wychowankowie z Wrześni.

MVP meczu został Mateusz Jasiński.

1.2 1.3

Składy zespołów:
Krispol: Szczytkow, Dobosz, Jasiński, Schmidt, Szczygielski, Karpiewski, Matuszak (libero) oraz Iglewski, Matula, Brzóstowicz i Pachocki
Norwid: Smolarczyk, Miarka, Kryński, Mucha, Usowicz, Kraś, Zieliński (libero) oraz Kogut, Gromadzki, Oczko i Kaczyński

Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie i już dziś zapraszamy na ostatni mecz rundy zasadniczej, który odbędzie się 25.02.2017 r. Naszym przeciwnikiem będzie TSV Sanok.

1.4

tekst i grafika: Justyna Merz
zdjęcia grafika nr 1: NowaWrzesnia.pl