Historyczny sukces stał się faktem [galeria]

Mamy to, wygraliśmy, brawo Pomarańczowi, APP Krispol na podium I ligi mężczyzn w Polsce. Radość, spełnienie, duma to uczucia które towarzyszyły siatkarzom, sztabowi szkoleniowemu, władzom klub, sponsorom a przede wszystkim kibicom w środę 18.04.2018r po ostatnim gwizdku sędziego w 5 meczu fazy play-off o brązowy medal I ligi mężczyzn. Sam fakt, że był to piąty mecz świadczy o niesamowicie zaciętej walce, którą stoczyły ze sobą drużyny APP Krispol Września i AGH Kraków. 1:1 po meczach we Wrześni, 1:2 po pierwszym meczu w Krakowie i wyjątkowo udany, wygrany czwarty mecz Wrześnian o przedłużenie walki i przeniesienie ostatecznego rozstrzygnięcia do własnej hali. I wreszcie mecz nr 5 pełen emocji, z głośnym dopingiem miejscowych kibiców, z myślą z tyłu głowy, że to już koniec, że kolejnego meczu w tym sezonie nie będzie, że teraz, że na 100% .

Zarówno nasi gracze jak i goście z Krakowa przystąpili do decydującego pojedynku bardzo skupieni, każda z drużyn chciała ustrzec się błędów własnych, gra toczyła się punkt za punkt. Dopiero dobre ataki Arkadiusza Żakiety wypracowały przyjezdnym 3 punktową przewagę i zmusiły trenera Kardasa do wzięcia pierwszego czasu. Po chwili przerwy gospodarze wrócili do swojej dobrej gry zwłaszcza na siatce i wyrównali przy stanie 16:16. Jednak od tego momentu skuteczniej poczynali sobie zawodnicy z Krakowa zarówno na zagrywce jak i w ataku, do tego doszło kilka błędów własnych i pierwszy set APP Krispol przegrywa 20:25.

Niesieni zwycięstwem goście od początku II seta narzucili swój styl gry i szybko wyszli na kilku punktowe prowadzenie i gdy już się wydawało, że ciężko będzie wróci do dobrej gry trener Kardas zdecydował się na zmianę atakującego. Naszego kapitana Marcina Iglewskiego zastąpił Patryk Napiórkowski, który z każdą piłką coraz pewniej poczynał sobie na boisku. Bardzo dobrze na zagrywce prezentował się Mateusz Jasiński i to zaprocentowało. APP Krispol osiągnął najpierw dwupunktową a w końcówce nawet 4 punktową przewagę i wygrał tą odsłonę meczu 25:21.

Kolejna zmiana stron i jeszcze większa mobilizacja zarówno w drużynie jak i na trybunach. Coraz głośniejszy doping, coraz bardziej pobudzeni nasi zawodnicy. Trzeci set to miażdżąca przewaga gospodarzy. Nasza drużyna jest lepsza w każdym elemencie gry, szalej na zagrywce Damian Dobosz, Krzysztof Antosik przy bardzo dobrym przyjęciu może spokojnie rozgrywać, a Napiórkowski kończy niemal wszystko co dostaje. Trener AGH Kraków decyduje się zmienić praktycznie całą szóstkę i daje odpocząć swoim podstawowym zawodnikom przed kolejnym starciem. Set kończy się przy wyniku 25:12 dla APP Krispol Września. Mamy w całym meczu 2:1 i już na wyciągnięcie ręki medal.

4 set nieco zdystansowani chwilą odpoczynku akademicy z Krakowa rozpoczynają bardzo dobrze. Natomiast nasi gracze nie chcą dopuścić do sytuacji, w której o zwycięstwie zadecyduje tie – break, grają czujnie, zachowując maksymalną koncentrację. Procentuje to coraz większą przewagą , prowadzimy już 19:13 i wydaje się, że za chwilę, że już. Ale AGH nie zamierza odpuszczać. Grają praktycznie bezbłędnie, świetnie na kontrze i odrabiają straty. Nieco rozprężeni nasi zawodnicy mają coraz większy problem z przyjęciem zagrywki Żakiety i z bezpiecznego wyniku 24:21 robi się gra na przewagi. Na szczęście wychodzimy z tego obronną ręką i wygrywamy 4 seta 26:24 i cały mecz 3:1. MVP spotkania zostaje wybrany Damian Dobosz i przy ogłuszającym dziękujemy, dziękujemy… kibiców rozpoczyna się świętowanie. Jest podium, są medale, łzy wzruszenia i ogromna radość i co najważniejsza są kolejne coraz lepsze perspektywy przed tą drużyną.

Sezon 2017/2018 przechodzi do historii a drużyna APP Krispol Września wraz z nim. Mamy pierwszy medal w I lidze, mamy drużynę, mamy kibiców i słowa jedna drużyna, jeden cel nabiera jeszcze głębszego znaczenia. Dziękujemy!!!

Naszą zwycięską drużynę w sezonie 2017/2018 tworzyli:

Sztab szkoleniowy:
trener Marian Kardas, kierownik drużyny Leszek Wojciechowski, fizjoterapeutka Monika Timm oraz statystyk Sławomir Stefański.

Zawodnicy APP Krispol Września
Atakujący: Marcin Iglewski, Patryk Napiórkowski,.
Przyjmujący: Damian Dobosz, Mateusz Jasiński, Marek Pachocki, Artur Pasiński,
Środkowi bloku: Wojciech Kaźmierczak, Jędrzej Maćkowiak, Tomasz Narowski, Robert Brzóstowicz.
Rozgrywający: Krzysztof Antosik, Filip Troczyński.
Libero: Michał Wroniecki, Wiktor Matuszak.