Jędrzej Gruszczyński i Marcin Ernastowicz Mistrzami Polski Juniorów! [GALERIA]

Wczoraj i dziś (12-13.07) na boiskach WOSR przy ulicy Gnieźnieńskiej miał miejsce Finał Mistrzostw Polski Juniorów w Siatkówce Plażowej. Do Wrześni zjechali się najlepsi młodzi siatkarze plażowi z całej Polski. Ta prestiżowa impreza miała dla Wrześni specjalne znaczenie. A to za sprawą reprezentujących KPS Progress Września Jędrzeja Gruszczyńskiego oraz Marcina Ernastowicza.

Pierwszego dnia odbyło się oficjalne otwarcie imprezy, której przewodniczył wiceburmistrz Wrześni, Pan Artur Mokracki oraz prezes KPS Progress Pan Robert Wardak. Następnie rozpoczęto rozgrywki. Pierwsza runda była dla naszych zawodników bardzo korzystna, gdyż wygrali walkowerem z parą z Łodzi, która nie stawiła się na turniej finałowy. W kolejnej rundzie gładko pokonali parę Małecki/Herrmann 2:0 (19, 15).  Trzecia runda, to już mecz o wejście do najlepszej „czwórki”, tym samym decydujący mecz w walce o medale Mistrzostw Polski. Nasza para zmierzyła się z parą Paszkowiak/Kaszewiak z Łodzi. Łodzianie byli uważani z jednych z faworytów tego turnieju. Dlatego wszyscy mogli być pewni, że na boisku będzie można obejrzeć ciekawe widowisko. Tak też się stało.
Pierwszy set, to mordercza walka o każdy punkt,  jednak presję lepiej wytrzymali wrześnianie ostatecznie pokonując rywali 32:30. Drugi set to porażka wrzesińskiego duetu 16:21. Jak przystało na mecz faworytów, do rozstrzygnięcia był potrzebny trzeci set. Wyrównana walka w tie-breaku to spore emocje nie tylko dla samych zawodników, ale również dla trenerów oraz kibiców. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli nasi zawodnicy pokonując łodzian 15:13. Tym samym rozgrywając tylko dwa mecze Jędrzej Gruszczyński i Marcin Ernastowicz awansowali do półfinału, które zostały rozegrane już dzisiaj.

A w półfinale nasi siatkarze zmierzyli się z parą Głowacki/Ptaszyński. Kontrolując przebieg całego spotkania, wrześnianie pokonali rywali 2:0 (16, 18).

Natomiast mecz finałowy to nieoczekiwany zwrot akcji. W pojedynku z parą Lewicki/Lenc, pierwszy to zwycięstwo naszych zawodników 21:19. Mimo wyrównanej walki, to jednak Jędrek i Marcin trzymali kontrolę nad tym co się dzieje na boisku. Lecz w drugim secie sytuacja odwróciła się o 180 stopni. Zawodnicy z Milicza kontrolowali przebieg gry i to oni ostatecznie wygrali 21:19. Mecz godny finału – tie-break. Zawsze najtrudniejszy set w całym meczu. Ale nie dla reprezentantów KPS Progress. Już na samym początku udało się wypracować trzypunktową przewagę, która systematycznie powiększali, ostatecznie pokonując rywali  15:8.

Tym samym Jędrzej Gruszczyński i Marcin Ernastowicz zostali Mistrzami Polski Juniorów w Siatkówce Plażowej, nie doznając przy tym żadnej porażki, a oddając jedynie rywalom 2 sety w całym turnieju.

Medale i nagrody wręczali zawodnikom nasi tegoroczni olimpijczycy: Grzegorz Fijałek, Mariusz Prudel, Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy obecnie przebywają we Wrześni na zgrupowaniu kadry przed Olimpiadą w Rio de Janeiro.

Wielki sukces naszych siatkarzy, który mamy nadzieję zachęci młodych adeptów siatkówki do pracy nad rozwojem swoich umiejętności. Bo osiągnięcie takiego wyniku, jakim jest niewątpliwie Mistrzostwo Polski, to przede wszystkim ciężka praca na treningach.

11 13 15 16 (1) 16 23 24 (1) 24 25 28 13705038_748875268548225_1556871614_n 20160713_150139 Junior