Juniorzy w półfinale Mistrzostw Polski!

progress1

Kolejny sukces młodych siatkarzy Progressu Września. Jako jedyny wielkopolski zespół wywalczyli awans do półfinału Mistrzostw Polski Juniorów.

Turniej w Gdańsku (26.02-1.03) podopieczni Jarosława Grępki i Grzegorza Walkowskiego rozpoczęli od zaciętego boju z Olimpią Sulęcin. Ostatecznie Progress uległ 2:3. Na szczęście były to złe miłego początki.

Już w drugim swoim pojedynku pokonali Victorię Wałbrzych 3:1. To zwycięstwo dało przepustkę do dalszej walki o wymarzony półfinał. W decydujących spotkaniach Progress najpierw musiał uznać wyższość gospodarzy – Trefla Gdańsk (0:3). Ale w niedzielnym meczu wrześnianie pokazali klasę i ograli Błyskawicę Szczecin 3:0 (12, 18, 20). Awans naszego zespołu przypieczętował Trefl, który wygrał z Olimpią 3:2. Dzięki temu wynikowi Progress zajął drugą lokatę, kluczowy okazał się korzystniejszy stosunek setów.

We wtorek poznaliśmy rywali naszych siatkarzy, którzy trafili do grupy B. W weekend (13-15 marca) w Częstochowie Progress zmierzy się z gospodarzami – Norwidem, Chemikiem Bydgoszcz oraz ekipą Wifama Łódź. Do finału awansują dwie drużyny. Przypomnijmy, w rozgrywkach pozostało już tylko 16 najlepszych zespołów w kraju.

Kadra Progressu: Jędrzej Gruszczyński, Robert Brzóstowicz, Maciej Kurek, Wiktor Matuszak, Bartosz Adamski, Michał Andrzejewski, Aleksander Reliński, Norbert Jasiecki, Bartosz Jankowski, Dawid Kaszuba, Aron Andrzejewski,

fot. Wiktoria Wardak

progress3

progress2 progress1