Konferencja przed Finałem MP [GALERIA]

Dzisiaj (26.07.2016 r.) o godzinie 12:00 w Sali Sesyjnej w budynku Urzędu Miasta i Gminy przy ulicy Ratuszowej odbyła się wcześniej zapowiedziana konferencja prasowa przed Orlen Mistrzostwami Polski Kobiet i Mężczyzn w Siatkówce Plażowej, które odbędą się w dniach 31.08-4.09.2016 r.  na terenie Wrzesińskich Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych we Wrześni.

Wśród najważniejszych zaproszonych gości byli między innymi:

Paweł Wachowiak – Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Artur Mokracki – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Września

Damian Gapiński – Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej

Rafał Pośpiech – Przewodniczący Wydziału Siatkówki Plażowej Polskiego Związku Piłki Siatkowej

Daniel Więcek – Dyrektor Turnieju

Mariusz Pierzchliński – Dyrektor Wrzesińskich Obiektów Sportowo-Rekreacyjnych

Robert Wardak – Prezes KPS Progress

Martyna Wardak – Zawodniczka

Katarzyna Kociołek – Zawodniczka

Uczestnikami konferencji byli również sponsorzy zarówno turnieju finałowego, jak i pierwszoligowej drużyny APP Krispol.

Swoją obecność zaznaczyły również media lokalne oraz ogólnopolskie.

Przybyli również zawodnicy lokalnej, 1. ligowej drużyny APP Krispol Września, którzy mieli swoje „5 minut” podczas prezentacji, którą przedstawił trener Sławomir Gerymski.

Konferencję prowadził Szymon Krajniak.

Po krótkim wprowadzeniu, jako pierwszy głos zabrał Artur Mokracki – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Września, który przypomniał o miejscu, gdzie odbędą się zawody – „Mamy jeden z najlepiej przygotowanych obiektów w Polsce do tego typu rozgrywek” – dysponujemy aż siedmioma boiskami, na których można rozgrywać turnieje najwyższej rangi ogólnopolskiej.

Głos zabrał również wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Pan Paweł Wachowiak, który w swoim przemówieniu pokłada ogromną nadzieję w organizatorach Turnieju Finałowego i wierzy, że dzięki dobrej organizacji, całość będzie stała na jak najwyższym poziomie.

Pytania od dziennikarzy były kierowane również w stronę zawodniczek: Martyny Wardak oraz Katarzyny Kociołek, które w tym sezonie z pewnością wystąpią wspólnie podczas Turnieju Finałowego Mistrzostw Polski. „Zdecydowanie Września jest dla mnie szczęśliwa. Mam nadzieję, że w tym roku uda się zdobyć medal MP z Wrześnianką – Martyną Wardak” – tymi słowami Katarzyna Kociołek odpowiedziała na ostatnie pytanie.

Po zakończeniu oficjalnej części konferencji nastąpiło przedstawienie zawodników drużyny APP Krispol, która w nadchodzącym sezonie będzie reprezentować Wrześnię na arenach pierwszoligowych.

Miejmy nadzieję, że ta prestiżowa impreza, jaką jest niewątpliwie Finał Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej, to w pewnym stopniu nagroda między innymi za to, że Września posiada wspaniale przygotowany obiekt. Warto również wspomnieć, że nasze miasto żyje siatkówką, zarówno halową, jak i plażową. A liczne sukcesy są tego dowodem.

Tym samym serdecznie zapraszamy na Orlen Finał Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn w Siatkówce Plażowej 31.08-4.09.2016 r., w którym wystąpią najlepsi siatkarze oraz najlepsze siatkarki plażowe z całej Polski.

Gwarantujemy dobrą zabawę, wspaniałe emocje sportowe oraz wiele atrakcji!

DSC03476 (Kopiowanie) DSC03475 (Kopiowanie) DSC03473 (Kopiowanie) DSC03471 (Kopiowanie) DSC03463 (Kopiowanie) DSC03464 (Kopiowanie) DSC03466 (Kopiowanie) DSC03468 (Kopiowanie) DSC03469 (Kopiowanie) DSC03455 (Kopiowanie) DSC03457 (Kopiowanie) DSC03459 (Kopiowanie) DSC03460 (Kopiowanie) DSC03462 (Kopiowanie) DSC03450 (Kopiowanie) DSC03451 (Kopiowanie)