KRISPOL Września – KPS Siedlce 2:3

KRISPOL Września przegrał z KPS Siedlce 2:3 (22:25, 25:21, 25:18, 20:25, 13:15) w meczu 30. kolejki TAURON 1. Ligi Mężczyzn, kończącym rundę zasadniczą pierwszoligowych rozgrywek. MVP został wybrany Damian Dobosz. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się również wygraną siedlczan, ale wtedy zwyciężyli 3:1. Wrześnianie niestety zakończyli tę część rozgrywek na trzynastej lokacie i spadają do 2. Ligi. Zespół z Siedlec natomiast uplasował się na 7. lokacie w klasyfikacji.

KRISPOL Września w środę stanął przed ostatnią szansą już zapewnienia sobie bezpiecznej lokaty. Wrześnianie nie mieli już żadnego marginesu błędu. Jeśli chcieli w przyszłym sezonie występować na parkietach 1. Ligi musieli zwyciężyć za trzy punkty, a także liczyć na to, że Olimpia lub ZAKSA straci punkty. Do zespołu dołączył Bartosz Bućko, przyjmujący Stali Nysa. Jego transfer był możliwy poprzez wykonanie transferu medycznego. O bardzo cenne punkty przyszło podopiecznym Mariana Kardasa walczyć z KPS-em Siedlce, który przed pierwszym gwizdkiem plasował się na 7. miejscu i miał szanse wskoczyć na 6. pozycję.

– Jesteśmy zespołem, który stara się grać dobrze w każdym spotkaniu – powiedział krótko Mateusz Grabda, trener siedlczan.

Z kolei Łukasz Kalinowski, przyjmujący zespołu gospodarzy dodał – W Siedlcach zagraliśmy bardzo wyrównany mecz. To będzie bardzo ciężki czas, lecz wiara w zdobyte punkty pozostanie do samego końca.

Pierwszą partię spotkania od serii dobrych zagrywek rozpoczął Szymon Bereza 3:1. Do tego ręki w ataku nie wstrzymywał Mateusz Kańczok 6:4. Wrześnianie ani myśleli składać broń. Równie dobrą dyspozycją w ataku odpowiedział Mateusz Linda 6:6. Chwilę później siedlczanie zaczęli mieć trudności z dokładnym przyjęciem serwisów Marcina Krawieckiego 8:10. W dalszej części KRISPOL utrzymywał wypracowaną przewagę 14:12. Przyjezdni ani myśleli się poddawać. Co prawda do połowy seta to wrześnianie kontrolowali grę 18:15. KPS dzięki serii zagrywek Berezy i udanym kontratakom Janusza Górskiego wyrównał wynik 18:18. Końcówka była wyrównana, ale ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali siedlczanie 25:22. Ostatni punkt w tej odsłonie meczu zdobył Michał Wójcik.

Drugi set lepiej zaczął się dla drużyny z Siedlec 3:1. Warto jednak zaznaczyć, że z akcji na akcję coraz skuteczniejszy był Bartosz Bućko 7:7. Do tego w polu serwisowym dobrze sobie radził Robert Brzóstowicz. Od tego momentu to podopieczni Mariana Kardasa utrzymywali niewielkie prowadzenie 13:11 i 16:14. Goście walczyli do końca, ale tym razem zawodnicy KRISPOL-u nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa 25:21.

Trzecia partia rozpoczęła się od punktowego ataku Górskiego 1:0. Gospodarze szybko wyrównali wynik 5:5, a z czasem zaczęli budować swoją przewagę 10:8. Cenne oczka zdobywał Bućko oraz Szymon Rakowski. W połowie tej części meczu wrześnianie powiększyli swoją przewagę do pięciu oczek 18:13. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Krawiecki. Siedlczanie walczyli, ale ostatnie słowo należało do KRISPOL-u. Ostatni punkt zdobył Łukasz Kalinowski 25:18.

Kolejna odsłona meczu była bardzo wyrównana. Na przestrzeni całej partii drużyny bardzo długo toczyły grę punkt za punkt 8:8 i 12:12. Kiedy w polu serwisowym po stronie KPS-u pojawił się Radosław Nowak, goście odskoczyli na kilka oczek 17:12. Tym razem siatkarze z Siedlec nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa. Ostani punkt po udanym kontrataku zdobył Górski 25:20.

Zwycięzcę tego meczu wyłonił tie-break. Rozpoczął się on od błędu w ataku Górskiego 0:1. Do zamiany stron obie ekipy grały punkt za punkt. Chwilę przed pauzą pewny atak na swoim koncie zapisał Kańczok 8:7. Po wznowieniu gry swoją przewagę zaczęli budować podopieczni Mateusza Grabdy 12:9. Ręki w polu serwisowym nie zwalniał Górski. Wrześnianie walczyli do końca, ale ostatecznie musieli uznać wyższość rywali. Ostatni punkt w tym meczu zdobył Dobosz 15:13.

KPS Siedlce zakończył rundę zasadniczą ostatecznie na 7. miejscu. KRISPOL Września, który zgromadził na swoim koncie 25 punktów ostatecznie uplasował się na 13. miejscu.

Relacja pkt za pkt: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1100814.html#pktvspkt

Statystyki: https://www.tauron1liga.pl/games/id/1100814.html#stats