Łatwo nie będzie. Krispol jedzie walczyć o kolejne punkty

W ostatnim meczu pierwszej rundy fazy zasadniczej Tauron 1. Ligi siatkarze Krispolu pojadą do Krakowa, aby zmierzyć się z tamtejszym AZS AGH. Przed podbudowanymi ostatnim zwycięstwem graczami z Wrześni stoi bardzo trudne zadanie. Mający zwyżkę formy gospodarze środowego meczu zdobywali punkty w sześciu ostatnich kolejkach spotkań, aż pięć razy wygrywając.

Pojedynek AZS AGH Kraków z Krispolem Września rozegrany zostanie w środę, 21 grudnia 2022 r. w hali sportowej przy ulicy Piastowskiej w Krakowie. Jego rozpoczęcie przewidziano na godzinę 19.00.

AZS AGH Kraków plasuje się w tej chwili na 9. miejscu w ligowej tabeli. Krakowianie mają na swoim koncie 20 punktów, które zdobyli za sprawą 8 zwycięstw i 6 porażek. Ich stosunek setowy wynosi 29 – 30. Po nieudanej początkowej fazie rozgrywek siatkarze AZS AGH odnotowali istotną zwyżkę formy. W sześciu ostatnich spotkań zdobywali punkty. Przegrali w tajbreku z Visłą Proline Bydgoszcz, a potem kolejno wygrywali 3:2 z BAS Białystok, 3:1 z Avią Świdnik, 3:2 z KPS Siedlce, 3:1 z Chemeko-System Gwardią Wrocław, 3:2 z Legią Warszawa.

Krispol Września aktualnie lokuje się na 15. miejscu w tabeli. Siatkarze z Wrześni mają w tej chwili 11 zdobytych punktów na swoim koncie za sprawą 3 zwycięstw i 11 porażek. Ich stosunek setowy wynosi 17 – 33.
Dla podopiecznych Mariana Kardasa wynik starcia z AZS AGH Kraków będzie miał olbrzymie znaczenie. Po ostatnim zwycięstwie we własnej hali nad Astrą Nowa Sól, w pogoni za wydostaniem się ze strefy spadkowej, wrześnianie zniwelowali stratę do 1 punktu do Legii Warszawa i 2 do BAS Białystok. W równolegle rozegranych w środę meczach Legii Warszawa będzie trudno zdobyć jakiekolwiek punkty w pojedynku z zajmującym drugie miejsce w tabeli Exact System Norwidem Częstochowa. Natomiast BAS Białystok powinien raczej zdobyć komplet oczek w meczu z ostatnią SMS PZPS Spała.