Lechia kolejnym rywalem pomarańczowych! – Zapowiedź 24. kolejki

Przeskakujemy nieco w czasie i w najbliższą sobotę i niedzielę zostaną rozegrane mecze nie 23., a 24 kolejki TAURON 1. Ligi. 13 lutego o ważne ligowe punkty powalczy odpowiednio LUK Politechnika Lublin z ZAKSĄ Strzelce Opolskie, MCKiS Jaworzno z eWinner Gwardią Wrocław, BKS Visła Bydgoszcz z AZS AGH Kraków, Polski Cukier Avia Świdnik z Exact Systems Norwid Częstochowa oraz Mickiewicz Kluczbork z BBTS Bielsko-Biała. Dzień później KRISPOL Września podejmie Lechię Tomaszów Mazowiecki. Natomiast starcie pomiędzy BAS Białystok z KPS Siedlce przełożone zostało na 20 marca 2021 roku. W tej kolejce pauzuje zespół Olimpii Sulęcin.

W niedzielę do bardzo ważnego spotkania dla układu zespołów z drugiej części klasyfikacji dojdzie we Wrześni. Po przeciwnych stronach siatki stanie KRISPOL oraz Lechia Tomaszów Mazowiecki. Wrześnianie cały czas walczą o utrzymanie w pierwszoligowych rozgrywkach. Aktualnie plasują się na 13. miejscu. Tomaszowianie na te osiem kolejek przed końcem rundy zasadniczej też nie mogą być pewni jeszcze niczego. Co prawda, zajmują obecnie bezpieczną 11. lokatę, ale znając ambicję siatkarzy Lechii, na pewno ich ona nie satysfakcjonuje. Jedno jest pewne – każdy zespół będzie walczył do końca.

– Cieszy mnie gra moich zawodników od początku roku. Potrafimy gonić, potrafimy odjeżdżać rywalom i to mnie cieszy. Cały zespół gra od początku do końca, nie spuszczając głowy i nie dając się rozbić. Złapaliśmy wiatr w żagle. Skupiamy się na meczu we Wrześni, bo jesteśmy blisko w tabeli, a przede wszystkim trzeba się utrzymać, a później pomyślimy być może o niespodziance, w którą pewnie mało kto wierzy – zakończył Bartłomiej Rebzda, trener Lechii.