Mecz wyjazdowy w Bydgoszczy

W najbliższą sobotę siatkarze Krispolu rozegrają kolejny mecz ligowy. W Bydgoszczy zmierzą się z tamtejszym BKS Visła Proline. W jesiennym pojedynku obu drużyn wrześnianie przegrali dopiero w tajbreku. Zapowiada się ciekawy pojedynek.

Pojedynek BKS Visła Proline Bydgoszcz – Krispol Września rozegrany zostanie w sobotę, 18.02.2023 r. w Hali Immobile Łuczniczka przy ulicy Toruńskiej w Bydgoszczy. Jego rozpoczęcie przewidziano na godzinę 17.00.

Biorąc pod uwagę ligową tabelę obie drużyny dzieli właściwie przepaść. Visła Proline Bydgoszcz z dorobkiem 45 punktów zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli. Krispol Września z 16 oczkami na koncie plasuje się na przedostatnim, 15. miejscu. Bydgoszczanie mają w dorobku 16 wygranych meczów, a wrześnianie tylko 5. Pomimo takiej różnicy w pierwszym pojedynku obu drużyn rozegranym we Wrześni toczył się bardzo wyrównany bój. Przez cztery sety na przemian górowali raz jedni, raz drudzy. Dopiero w tajbreku wrześnianie dali się zdominować i ostatecznie ulec. W szeregach gości praktycznie nie do zatrzymania okazał się Damian Wierzbicki. Gracz Visły zdobył 35 punktów i bez żadnych wątpliwości został wybrany MVP tego meczu. Po stronie gospodarzy znakomicie zaprezentował się natomiast Tomasz Polczyk.