MKS Ślepsk Suwałki – APP Krispol Września hitem drugiej kolejki I ligi mężczyzn!

ii-kolejka

Nasz zespół dziś z samego rana wyruszył w daleką podróż do Suwałk gdzie jutro, w ramach drugiej kolejki I ligi mężczyzn, zmierzy się z miejscowym MKS Ślepsk Suwałki.

Przez ekspertów mecz ten okrzyknięty został mianem hitu drugiej kolejki. Oba zespoły w pierwszych swoich meczach bardzo gładko pokonały swoich przeciwników i zajmują odpowiednio 2 i 1 miejsce w tabeli. Ponad to zaliczane są do grona faworytów I ligi mężczyzn, a i dotychczasowe konfrontacje, w Suwałkach, kończyły się po pięciosetowych bojach.

Nasz przyjmujący, który w zeszłym sezonie bronił barw Ślepska, zapowiada walkę o trzy punkty:  – Cieszę się na przyjazd do Suwałk i spotkanie z kibicami Ślepska, mam do nich szacunek i postaram się go okazać na parkiecie swoją jak najlepszą, najskuteczniejszą grą – mówi Krzysztof Zapłacki. – Pamiętam zacięte mecze Ślepska z Kripsolem w poprzednim sezonie, a koledzy którzy grają we Wrześni dłużej, mówią, że żadne ze spotkań tych drużyn nie było spacerkiem. I tego samego spodziewam się w sobotę. My przyjeżdżamy do Suwałk walczyć o zwycięstwo, najlepiej za trzy punkty. Mamy doświadczoną, wyrównaną, mocną i ambitną drużynę. Kibice Ślepska mogą się zatem przygotować na sportowe widowisko na wysokim poziomie i, w co mocno wierzę, porażkę swoich pupili. – źródło: www.slepskuwalki.pl

Sam trener Gerysmki uważa, że liga będzie bardzo trudna, ponieważ jest w niej tylko 11 wyrównanych zespołów, a każdy u siebie będzie groźny dla przeciwnika. Wśród faworytów ligi wymienia między innymi Ślepsk Suwałki, dlatego każdy punkt wywalczony w sobotę będzie liczył się podwójnie. Mocną stroną naszego zespołu jest atmosfera, w nim panująca, która pozwala małymi kroczkami z akcji na akcję budować zwycięstwo i na to liczymy w Suwałkach.

Na pewno mocną stroną zespołu z Suwałk jest doświadczony trzon zespołu (Wojciech Winnik, Adrian Hunek, Łukasz Rudzewicz, Krzysztof Andrzejewski) który nie zmienia się od kilku lat. Dodatkowo w Ślepsku na rozegraniu zagra bardzo doświadczonego rozgrywającego Piotra Lipińskiego, a na przyjęciu reprezentanta Austrii David Michel.

Jutro o 16.00 początek spotkania. Wynik będzie można śledzić na naszej stronie internetowej: http://www.krispolwrzesnia.pl/wyniki-live.html oraz na oficjalnym facebook’u. Trzymajmy kciuki za nasz zespół i wspomóżmy ich wirtualnym dopingiem.

Zestaw par 2. kolejki:

TSV Sanok – AGH Kraków
Ślepsk Suwałki – Krispol Września 
SMS PZPS Spała – Victoria Wałbrzych
Norwid Częstochowa – Stal AZS Nysa
SKS Hajnówka – Warta Zawiercie
KPS Siedlce – pauzuje

tekst i grafika: Justyna Merz