NA INAUGURACJĘ WYGRYWAMY Z SKS HAJNÓWKĄ.

mecz-nr-1APP Krispol Września bardzo dobrze rozpoczął sezon 2016/2017. W pierwszym spotkaniu przed własną publicznością pokonał 3:0 beniaminka z Hajnówki i zajął fotel lidera rozgrywek I ligi mężczyzn. MVP meczu został rozgrywający Vitalii Shchytkov.

Pierwszy set rozpoczął się od prowadzenia gości (0:4 i 1:5), ale zawodnicy APP Krispol Września bardzo szybko opanowali nerwy i już po chwili odrobili straty i wyszli na dwupunktowe prowadzenie. Od stanu 15:15 set toczył się pod dyktando zawodników Sławomira Gerymskiego, którzy z akcji na akcję budowali swoją przewagę.

Drugi set rozpoczął się od prowadzenia APP Krispol Września (7:0), a to za sprawą bardzo dobrej zagrywce Vitalija Shchytkova (4 asy) oraz konsekwentnej grze w bloku, obronie i kontrze. Goście próbowali się bronić, ale na niewiele się to zdało, gdyż kolejne punkty zdobywane seriami zakończyły set do 10.

Trzeci set rozpoczął się od prowadzenia gości (2:4), jednak spokojna, konsekwentna gra oraz błędy rywali pozwoliły gospodarzą odrobić straty, wyjść na prowadzenie, a następnie kontrolować dalszy przebieg spotkania. Mecz efektownie zakończył, asem serwisowym, rozgrywający Vitalii Shchytkov.

APP Krispol Września zagrał w składzie: Shchytkov, Banasiak, Behrendt, Karpiewski, Jasiński, Szczygielski, Matuszak – libero oraz Matula, Iglewski, Zapłacki, Schmidt, Pachocki.

Następne spotkanie APP Krispol Września zagra w sobotę 8 października w Suwałkach z miejscowym Ślepskiem.

W hali Gimnazjum nr 2 widzimy się 15.10 o godzinie 18.00 na meczu z SMS PZPS Spała. 

Pozostałe wyniki 1 kolejki:

foto: Łukasz Karpiewski; tekst i grafika: Justyna Merz; info: źródło własne.