Orlen Mistrzostwa Polski Odbojów – Września 2021 Rozstrzygnięte!

W dniach 13.08.2021 – 15.08.2021 Wrzesińskie Obiekty Sportowo – Rekreacyjne we Wrześni ponownie gościły prestiżową imprezę – Orlen Mistrzostw Polski Oldbojów w siatkówce plażowej. Turniej pod patronatem PZPS jak zawsze cieszył się dużym zainteresowaniem ale w tym roku zgromadził na starcie rekordową liczbę zawodników i zawodniczek. W różnych kategoriach wiekowych, łącznie wystartowało 128 par co daje 256 uczestników.
Współzawodnictwo, odbywało się w kategoriach wiekowych: +70, + 80, +90, + 100, +110, +120 oraz +130 dla mężczyzn oraz +70, + 80 i + 90 dla kobiet. W związku z zachowaniem szczególnej dbałości o przestrzeganie zasad obowiązujących w okresie pandemii, w poniedziałek odbyło się losowanie par przy udziale komisarza zawodów Pani Róży Wachowskiej, które było transmitowane za pomocą łącza internetowego. Natomiast odprawa techniczna odbywała się na bieżąco dla poszczególnych grup zawodników przystępujących do rozgrywek. Cały piątek od wczesnych godzin porannych aż do wieczora minął na współzawodnictwie prowadzonym na wszystkich 7 boiskach. W sobotę natomiast, gdy większość zawodników przystąpiła już do gry, odbyło się uroczyste rozpoczęcie. Pan Tomasz Kałużny – Burmistrz Wrześni, pan Robert Wardak – Prezes KPS Progress Września i Pan Jacek Broński – Prezes Wielkopolskiego Związku Piłki Siatkowej przewodniczyli uroczystemu otwarciu Mistrzostw Polski i jako gospodarze zawodów przywitali przybyłych z całej Polski uczestników oraz zaproszonych gości z ramienia samorządowych władz i sponsorów. W tym dniu również mecze toczyły się do późnych godzin popołudniowych i pozwoliły na wyłonienie ćwierćfinalistów we wszystkich kategoriach wiekowych zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Niedziela natomiast upłynęła na grze o medale. Około godziny 18.00 poznaliśmy wszystkich medalistów oraz MVP Mistrzostw zarówno wśród Pań jak i Panów. Można było także przejść do uroczystego zakończenia Mistrzostw Polski. MVP decyzją Komisarza zawodów, Sędziego Głównego oraz sędziów prowadzących zawody, przyznano w kategorii kobiet Wrześniance – Ilonie Zielińskiej oraz wśród mężczyzn Aleksandrowi Biegunowi z Bielska – Białej.
Co ważne pogoda dopisała, sportowa atmosfera również, obyło się bez kontuzji, a gracze wyjeżdżali z Wrześni zadowoleni i pełni uznania dla organizatorów. Nie zabrakło podziękowań zarówno ze strony Komisarza zawodów jak i Sędziego Głównego. Natomiast sami zawodnicy i ich licznie przybyłe rodziny zapewniali , że z wielką przyjemnością wrócą do Wrześni za rok.
Cieszymy się, że oprócz wspaniałej infrastruktury tj. 7 boisk , basenu, szatni z natryskami, bazy gastronomicznej i strefy relaksu mamy jeszcze to co najważniejsze – przychylność i wsparcie Burmistrza oraz sponsorów i ludzi z siatkarskiego środowiska sportowego, bez których nie można zorganizować zawodów sportowych, tak wysokiej rangi, na w pełni profesjonalnym poziomie. Liczymy, że głosy zadowolonych uczestników docierające do Polskiego Związku Piłki Siatkowej oraz wysoka ocena Komisarza i Sędziego Głównego zawodów zapewnią nam możliwość organizacji jeszcze wielu siatkarskich imprez najwyższej rangi.

Wyniki jak i obszerna foto – relacja z Mistrzostw Polski Oldbojów Września 2021, dostępne są na naszej stronie https://www.facebook.com/krispolwrzesnia
Medaliści Mistrzostw Polski Oldbojów – 13-15 sierpnia 201, Września
Kobiety:
+70
1. Joanna Rejno/Ilona Zielińska-Czubek
2. Anna Urych-Turska/Julia Jurczyk-Bury
3. Magdalena Obszańska/Anna Jakimska
4. Agnieszka Thomas/Agata Grygorowicz
+80
1. Lucyna Dydzińska/Anna Wolańska
2. Anna Pustelnik/Agata Józefowicz
3. Agnieszka Kaczmarek/Izabela Narwojsz
4. Malwina Groń/Natalia Czarnecka
+90
1. Aleksandra Misiak/Edyta Janas
2. Katarzyna Pietrzela/Dorota Kilijanek
3. Danuta Barczyszyn/Joanna Duszak
4. Anna Staszkiewicz/Dorota Poinc
MVP – Ilona Zielińska-Czubek
Mężczyźni
+70
1. Damian Załęski/Mariusz Szlejter
2. Piotr Słonina/Łukasz Kiniorski
3. Łukasz Grabowski/Bartosz Kramer
4. Paweł Piwowarczyk/Karol Szczepanik
+80
1. Aleksander Januszkiewicz/Grzegorz Barciak
2. Tomasz Szlaga/Paweł Sutyniec
3. Marcin Iglewski/Jakub Więcek
4. Piotr Barciewicz/Grzegorz Dybczak
+90
1. Jarosław Bykowski/Marek Zaręba
2. Krzysztof Gałecki/Grzegorz Łakomy
3. Stanisław Ciupa/Aleksander Gwizdała
4. Adam Sadziak/Robert Wykowski
+100
1. Aleksander Biegun/Krzysztof Wojtyłko
2. Krzysztof Wanat/Robert Wajszczuk
3. Sławomir Marzec/Mariusz Kwolek
4. Jacek Danaj/Marek Pawlik

+110
1. Dariusz Lewicki/Andrzej Felic
2. Andrzej Kalisz/Bogdan Janiak
3. Adam Prończuk/Paweł Staszkiewicz
4. Robert Walczak/Marek Talarek

+120
1. Sławomir Drążkiewicz/Robert Nowosadzki
2. Wojciech Gutowski/Mirosław Waszkiewicz
3. Witold Poinc/Tadeusz Burzyński
4. Dariusz Pucuła/Piotr Słojewski

+130
1. Dariusz Domański/Zbigniew Nowak
2. Leszek Dobek/Tomasz Rudnicki
3. Andrzej Klimiuk/Zdzisław Hamulski
4. Andrzej Fedorczyk/Marek Krzyński

Nagrodę MVP ufundowaną przez firmę Kamena otrzymał – Aleksander Biegun

DSC_0967

DSC_0965

DSC_0964

DSC_0012

DSC_0008

DSC_0007

DSC_0006

DSC_0005

DSC_0004

DSC_0002