Podsumowanie Orlen Mistrzostwa Polski Odbojów Kobiet i Mężczyzn – Września 2022

W dniach 12.08.2022 – 15.08.2022 Wrzesińskie Obiekty Sportowo – Rekreacyjne  we Wrześni ponownie gościły prestiżową imprezę – Mistrzostw Polski Oldbojów w siatkówce plażowej. Turniej pod patronatem PZPS tym razem przeszedł najśmielsze oczekiwania pod względem frekwencji zawodniczej i tak  jak w roku ubiegłym wydawało się, że rekordowa frekwencja 128 par co daje 256 uczestników jest nie do pobicia, okazała się mylnym założeniem. Rok obecny zgromadził na starcie 193 pary oraz wydłużył formułę zmagań o jeden dzień. Po raz pierwszy rozegrano też turniej mikstów.

Współzawodnictwo, odbywało się w kategoriach wiekowych: +70, + 80, +90, + 100, +110, +120  oraz +130 dla mężczyzn, +70, + 80 i + 90  dla kobiet oraz w dwóch kategoriach + 35 i + 50 dla mikstów. Losowanie tradycyjnie już odbyło się wcześniej i było transmitowane za pomocą łącza internetowego. Natomiast odprawa techniczna odbywała się na bieżąco dla poszczególnych grup zawodników przystępujących do rozgrywek. Cały piątek od wczesnych godzin porannych aż do wieczora minął na współzawodnictwie prowadzonym na wszystkich 7 boiskach. W sobotę natomiast, gdy większość zawodników przystąpiła już do gry, odbyło się uroczyste rozpoczęcie. Pan Artur Mokracki  – Wiceburmistrz Wrześni, pan Robert Wardak – Prezes KPS Progress Września i Pan Jarosław Malicki – Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta i Gminy Września przewodniczyli uroczystemu otwarciu  Mistrzostw Polski i jako gospodarze zawodów przywitali przybyłych z całej Polski uczestników oraz zaproszonych gości z ramienia samorządowych władz i sponsorów.  W tym dniu również mecze toczyły się do późnych godzin popołudniowych i pozwoliły na wyłonienie ćwierćfinalistów prawie we wszystkich kategoriach wiekowych zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn.  Niedziela natomiast to gra o medale w 5 kategoriach wiekowych oraz kontynuacja pozostałych kategorii, aż do wyłonienia półfinalistów. Poniedziałek od wczesnych godzin porannych to zmagania medalowe w pozostałych kategoriach i rozpoczęcie tak długo wyczekiwanych mikstów. Około godziny 19.00 poznaliśmy wszystkich medalistów zarówno wśród Pań jak i Panów oraz w parach mieszanych. Nie zabrakło wśród nich i Wrześnian. Srebrne medale w swoich kategoriach zdobyli : Martyna Wardak, Daniel Więcek w parze z Przemysławem Augustyniakiem oraz Jakub Więcek z  Marcinem Iglewskim. Natomiast brąz przypadł w udziale Ilonie Zielińskiej, a wśród mężczyzn Krzysztofowi  Rzepka. Można było także przejść do  uroczystego zakończenia Mistrzostw Polski. Co ważne pogoda dopisała, chwilami aż za bardzo, sportowa  atmosfera również, obyło się bez poważniejszych kontuzji, a gracze wyjeżdżali z Wrześni zadowoleni i pełni uznania dla organizatorów. Nie zabrakło podziękowań zarówno ze strony zawodników jak i organizatorów. Wszyscy zgodnie ustalili, że spotykamy się za rok, o tej samej porze w tym samym miejscu.

         Cieszymy się, że oprócz wspaniałej infrastruktury tj. 7 boisk , basenu, szatni z natryskami, bazy gastronomicznej i strefy relaksu mamy jeszcze to co najważniejsze – przychylność i wsparcie Burmistrza oraz sponsorów i ludzi z siatkarskiego środowiska sportowego,  bez których nie można zorganizować zawodów sportowych, tak wysokiej rangi, na w pełni profesjonalnym poziomie przyniosły oczekiwany efekt a głosy zadowolonych uczestników docierające do Polskiego Związku Piłki Siatkowej sprawiły, że za 10 dni ponownie będziemy gospodarzem imprezy siatkarskiej najwyższej rangi, czyli Orlen Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn,  na którą w dniu dzisiejszym serdecznie wszystkich kibiców zapraszamy.

         Wyniki jak i obszerna foto – relacja z Mistrzostw Polski Oldbojów Września 2022, dostępne są na naszej stronie https://www.facebook.com/krispolwrzesnia