Pięciosetowy bój z Gwardią dla Krispolu!

APP Krispol Września pokonał KS Gwardię Wrocław 3:2 (25:20, 23:25, 19:25, 25:23, 15:12) w meczu 9. kolejki 1. Ligi Mężczyzn. Spotkanie było bardzo zacięte. Goście mieli szanse na komplet punktów, ale ostatecznie ze zwycięstwa cieszyli się gospodarze. MVP został wybrany Piotr Lipiński. Wrześnianie utrzymali pozycję wicelidera.

Gospodarze bardzo dobrze rozpoczęli pierwszą partię spotkania. Wrocławianie starali się odrobić straty, ale do końca tej partii warunki gry dyktowali podopieczni Mariana Kardasa zwyciężając 25:20.

Kolejna partia była bardziej wyrównana. Początkowo zespoły grały punkt za punkt 7:7. Dopiero po skutecznym bloku Olczyka i błędzie gospodarzy, Gwardia odskoczyła na dwa oczka 9:7. W dalszej części tego seta drużyny grały równo, wystrzegając się prostych błędów 12:13. Gwardia Wrocław w końcówce wypracowała sobie kilkupunktową przewagę i utrzymała ją do końca tego seta, zwyciężając 25:23. Goście dwudziesty piąty punkt zdobyli po błędzie rywali – a dokładnie po autowej zagrywce Jóźwika.

Trzeci set do stanu 15:15 zespoły grały punkt za punkt. Następnie przysłowiowy piąty bieg włączyli podopieczni Piotra Lebiody. Serią dobrych zagrywek popisał się Olczyk 23:16. Wrześnianie z kolei zaczęli popełniać proste błędy. Tę partię zakończyła zepsuta zagrywka Mateusza Zawalskiego 19:25.

Czwarta odsłona meczu początkowo lepiej układa się dla przyjezdnych 6:5. Siatkarze APP Krispol nie odpuszczali i dość szybko zbudowali kilkupunktową przewagę 12:7. Serią dobrych zagrywek popisał się Rafał Berwald. Wrocławianie natomiast zaczęli popełniać proste błędy 17:21. Co prawda Gwardia Wrocław w końcówce, dzięki świetnej grze w kontrze zniwelowała różnicę punktową do jednego oczka 23:24. Jednak ostatnie słowo należało do podopiecznych Mariana Kardasa, a dokładnie Zawalskiego, który zaatkował skutecznie ze środka 25:23.

Gospodarze poszli za ciosem i w tie-breaku dość szybko objęli prowadzenie 8:4. Nie do zatrzymania był Jóźwik oraz Berwald. Wrocławianie walczyli do samego końca. Dzięki cierpilwej grze doprowadzili do remisu 10:10. Jednak końcówka należała do APP Krispol. Wygraną asem serwisowym przypieczętował Zawalski 15:12.

Kolejny mecz rozegrany zostanie również we Wrześni już we wtorek 20 Listopada, na który zapraszamy wszystkich sympatyków siatkówki oraz rodziny z dziećmi. Warto wspomnieć również, że mecz będzie transmitowany w Polsacie Sport. Początek spotkania o godz.18:00.