Pojedynek z czołowym zespołem ligi

Już w najbliższą sobotę siatkarze Krispolu rozegrają kolejny mecz ligowy. Tym razem podejmować będą we własnej hali zajmującą obecnie trzecie miejsce w tabeli Gwardię Wrocław. Biorąc pod uwagę dotychczasowe statystyki siatkarzy z Wrocławia przed myślącymi o sukcesie wrześnianami staje zadanie bardzo trudne do wykonania.

Pojedynek Krispolu Września z Chemeko-System Gwardią Wrocław rozegrany zostanie w sobotę, 26 listopada w hali sportowej ZSP Września przy ulicy Wojska Polskiego 1. Rozpoczęcie meczu przewidziano na godzinę 17.00. Wstęp na trybuny jest wolny.

Obecnie Chemeko-System Gwardia Wrocław z dorobkiem 23 punktów zgromadzonych w 10 rozegranych meczach plasuje się na 3. miejscu w tabeli. Gracze z Wrocławia mają na swoim koncie 8 zwycięstw i 2 porażki. Stosunek setów wynosi 25:11. Przeciwnicy Krispolu dotychczas punkty stracili tylko z czołowymi zespołami ligi. Przegrali 0:3 z długo zajmującym pozycję lidera MKS Będzin oraz 1:3 z plasującą się obecnie na pozycji wicelidera Avią Świdnik. Punkt wrocławianie stracili jeszcze wygrywając u siebie 3:2 z Visłą Proline Bydgoszcz. Poza tym gracze Gwardii mają na swoim koncie pokonanie w stosunku 3:1 obecnego lidera Mickiewicza Kluczbork. Pozostałe statystyki są dla wrześnian bardzo niekorzystne. Gwardia wygrała sześć meczów z drużynami dolnej części tabeli tracąc w nich tylko dwa sety.

Siatkarze Krispolu od dwóch meczów notują zwyżkę formy. Punktować w znacznym wymiarze zaczęli zawodnicy, którzy dotychczas nie wychodzili w pierwszym składzie. Czy to wystarczy, aby w sobotę przeciwstawić się faworyzowanym wrocławianom? Warto przyjść do hali i przekonać się osobiście.