Półfinał MP dla pary KPS Progress

plaża młodzik 12.06.15 (1024x880)

W dniach 12-­13 czerwca na boiskach plażowych WOSR-u odbyły się Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików. Turniej, w którym wzięło udział 20 par z całej Wielkopolski, rozgrywany był systemem brazylijskim. KPS Progress Września wystawił 6 par.

W całym turnieju najlepiej zaprezentowała się para Konrad Duczkowski i Cyprian Kostrzewski, którzy zajmując czwarte miejsce zapewnili sobie udział w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski. Podopieczni Przemysława Motyla rozpoczęli od porażki i trafili na prawą stronę drabinki co oznaczało, że tego dnia muszą już tylko wygrywać aby myśleć o pozostaniu w turnieju.

W kolejnych meczach pokonali parę Kangur Nowy Tomyśl, dwie pary KS Energetyk Poznań i młodszych kolegów klubowych: Oskara Kubiaka i Aleksandra Hyżorka (VII­/VIII miejsce ). W meczu o wejście do czwórki pokonali 2:0 również parę klubowych kolegów Kacpra Leracza i Patryka Ligockiego ( V­/VI miejsce ) – drugi set 25:23.

W meczu półfinałowym ulegli 0:2 parze UKS Piast Krotoszyn. W meczu o trzecie miejsce Konrad Duczkowski i Cyprian Kostrzewski przegrali 0:2 z parą Foltynowicz i Kostka z Krotoszyna. Pierwsze miejsce zdobyła para Łagódka­/Poznański z Gostynia.

Oprócz wymienionych par KPS Progress Września reprezentowany był jeszcze przez: Mateusza Wiśniewskiego i Jakuba Kowalczykiwicza (V­/VI miejsce ), Mikołaja Knopkiewicza i Łukasza Kozubińskiego (IX/­XII miejsce ), Wojciecha Erenza i Krystiana Stankowskiego. Wszyscy to uczniowie Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego w Gimnazjum nr 2 we Wrześni.

Już na początku lipca odbędzie się turniej półfinałowy mistrzostw Polski. Życzymy powodzenia i awansu naszej parze do wielkiego finału.

Przemysław Motyl