Play-off: Cuprum – Krispol 1:0

BiOMPAIIMAApPvt.jpg large

Za nami pierwsze spotkanie fazy play-off siatkarskiej I ligi. W sobotę 8 marca Krispol przegrał w Lubinie 1:3. W niedzielę drugie spotkanie.

Pojedynek rozpoczął się od zaciętej walki punkt za punkt (4:4, 8:8, 10:10). Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć rywalom. W samej końcówce to siatkarze Krispolu objęli dwupunktowe prowadzenie (21:19). Jak się okazało był to kluczowy moment tego seta. Podopieczni Marka Jankowiaka wygrali do 23.

W drugą odsłonę lepiej weszli zawodnicy Cuprum. Wypracowali przewagę przy stanie 6:3, jednak wrześnianie zdołali wyrównać na 9:9. Tym razem zdecydowała skuteczna seria miedziowych. Uciekli pomarańczowym na sześć oczek (17:11). Gospodarze wygrali do 18 i tym samym wyrównali stan meczu.

Kolejna partia przebiegała podobnie jak poprzednia. Najpierw inicjatywa po stronie Cuprum (6:3), Krispol skutecznie goni wynik, ale ostatecznie to faworyci pojedynku budują bezpieczną przewagę (20:16). Mimo zrywu (21:19) wrześnianie muszą uznać wyższość rywali do 20.

W czwartym, ostatnim secie trudno odmówić Krispolowi chęci i walki. Jednak przebieg meczu kontrolowali gospodarze. Cuprum prowadziło od samego początku do końca. Siatkarze Jankowiaka zbliżyli się na dwa oczka przy stanie 22:20. Chwilę później rywale zakończyli mecz do 22.

W niedzielę w Lubinie drugi pojedynek. Początek o godz. 17:00. Trzymamy kciuki! Naszych siatkarzy na terenie rywali wspiera liczna grupa pomarańczowych sympatyków!

I runda Play-off

1. mecz: Cuprum Lubin – Krispol Września 3:1 (23:25, 25:18, 25:20, 25:22)

Skład Krispolu: Marcin Iglewski, Chwastyniak, Jurkojć, Dobosz, Murdzia i Dębiec (libero) oraz Bielicki, Kempiński, Mateusz Iglewski, Gajowczyk, Józefczak,

Dodaj komentarz