„Powinniśmy być groźni dla każdego”

DSC_0266 (800x537)

Drugi dla pomarańczowych sezon w siatkarskiej I lidze zbliża się dużymi krokami. APP Krispol Września rozpocznie przygotowania 4 sierpnia. Szkoleniowiec Marek Jankowiak w rozmowie z portalem siatka.org podkreśla, że tą drużynę stać na wiele.

– Uważam, że będzie to lepszy zespół niż ten, którym dysponowałem w poprzednim sezonie. Jeżeli uda nam się poukładać wszystkie klocki, a zakładam, że tak będzie, to powinniśmy być groźni dla każdego – zapowiada wrzesiński szkoleniowiec na siatkarskim portalu. Po czym dodaje: – Będziemy chcieli wygrać pierwszą rundę play-off. Jeśli uda nam się ten cel zrealizować, to będziemy walczyć o medale.

Marek Jankowiak precyzuje także plan przygotowań APP Krispolu. – Przypuszczam, że rozgrywki wystartują w podobnym terminie, jak w ubiegłym roku. Zakładam, że przy zwiększonej ilości zespołów rozpoczną się one tydzień wcześniej. Dlatego też przygotowania do sezonu zaczniemy 4 sierpnia. Przez pierwszy tydzień będziemy ćwiczyli na miejscu. Ten okres pracy zakończymy badaniami wydolnościowymi. 10 sierpnia udamy się na dziesięciodniowy obóz do Wielunia. Po powrocie będziemy trenowali dwa razy dziennie, a od września wrócimy do treningów raz dziennie, a tylko we wtorki i czwartki będziemy ćwiczyć dwa razy. Od połowy września będziemy już brali udział w turniejach towarzyskich. Chciałbym jeden z nich zorganizować we Wrześni z udziałem przynajmniej jednego zespołu z PlusLigi.

Cały artykuł z wypowiedziami naszego trenera na stronie www.siatka.org TUTAJ.