Przed Krispolem pojedynek z liderem

Po dwutygodniowej przerwie na parkiet powracają zespoły Tauron 1. Ligi. W pierwszym starciu rundy rewanżowej siatkarzy Krispolu czeka niezwykle trudny pojedynek z liderem w Częstochowie. Mecz transmitowany będzie przez telewizję Polsat Sport.

Transmitowany przez telewizję Polsat Sport mecz pomiędzy Exact System Norwid Częstochowa, a Krispolem Września rozegrany zostanie w czwartek, 05.01.2023 r. w Hali Sportowej Częstochowa przy ulicy Żużlowej w Częstochowie. Jego rozpoczęcie przewidziano na godzinę 20.30.

Exact System Norwid Częstochowa przewodzi obecnie w ligowej tabeli. Częstochowianie w pierwszej rundzie rozgrywek fazy zasadniczej spośród 15 rozegranych meczów przegrali tylko trzy z nich – 2:3 z AZS AGH Kraków i Lechią Tomaszów Mazowiecki oraz 0:3 z Mickiewiczem Kluczbork. Przegrywali tylko do szóstej kolejki spotkań. Potem zanotowali 9 ligowych zwycięstw z rzędu. Mają w tej chwili na swoim koncie 34 punkty przy stosunku setowym 40:22.

Zupełnie odwrotny bilans meczowy ma w tej chwili Krispol. Wrześnianie na 15 rozegranych spotkań wygrali trzy z nich, a 12 przegrali. Mają na swoim koncie 11 zdobytych punktów przy stosunku setowym 18:36.

 – Wiadomo, że to nie my będziemy faworytem tego meczu. Nie zamierzamy jednak jechać do Częstochowy by się poddać i nie walczyć. Wiemy, że pasmo zwycięstw naszego czwartkowego przeciwnika jest bardzo wyśrubowane. Liczymy na to, że uda nam się osiągnąć dobry wynik i nieco zepsuć nastroje gospodarzom. Będziemy grali w dużej hali, która liczy prawie 7000 miejsc dla kibiców z bardzo doświadczonym i ciekawym zespołem. Musimy zagrać na bardzo wysokim i równym poziomie, bo inaczej nasz rywal może po prostu nas zmieść z parkietu – oceniał przed meczem z Norwidem trener Krispolu Marian Kardas.