Przełamania nie było. Wracamy z Sulęcina na tarczy

Trzeci pojedynek ligowy zakończył się dla siatkarzy Krispolu trzecią porażką. W swoim ostatnim meczu rozegranym na wyjeździe wrześnianie 0:3 ulegli Olimpii Sulęcin.
W Sulęcinie powtórzyła się historia z dwóch poprzednich meczów rozegranych przez Krispol we własnej hali. Podopieczni Mariana Kardasa przez większość każdego z setów potrafili nawiązywać wyrównaną walkę. Niestety w decydujących momentach popełniali błędy pozwalające odskoczyć przeciwnikowi na kilku punktową przewagę, zatrzymując się wręcz w miejscu w końcówkach każdej z partii. Idealnie taką charakterystykę oddaje przebieg trzeciego, przegranego seta w Sulęcinie. W pierwszym fragmencie partii gospodarze wyszli na prowadzenie 4:2. Potem gracze Krispolu odrobili straty i prowadzili walkę punkt za punkt. Miejscowi ponownie odskoczyli na dwa oczka wychodząc na prowadzenie 11:9. Wrześnianie ponownie zdołali odrobić straty i wyrównać na 18:18. W tym momencie ich gra tradycyjnie już się załamała. Siatkarze Olimpii zdobyli trzy punkty z rzędu utrzymując już osiągniętą przewagę do samego końca meczu.

 – W pierwszym secie prowadziliśmy już 15:10. W jednym ustawieniu nasza gra się jednak załamała. Gospodarze zdołali odrobić straty i wyjść na przewagę 16:15. Gospodarze wykazali się boiskowym doświadczeniem, a my płaciliśmy za młodzieńczą fantazję. W drugim secie zepsuliśmy za dużo zagrywek, w ataku nie prezentowaliśmy dobrego poziomu. Ogólnie rzecz biorąc w każdym z setów błędy w ataku i wykonaniu zagrywki powodowały, że przeciwnik nam odskakiwał na przewagę punktową i tego w końcówkach nie dawało się już odrobić. W meczu z Olimpią próbowałem różnych ustawień z zawodnikami. Zawodnicy z kwadratu dla rezerwowych również muszą dostawać szansę zaznania smaku boiska. Myślę, że teraz zmian w ustawieniu będzie coraz mniej, musimy zacząć grać na stabilnym poziomie – relacjonował meczowe wydarzenia w Sulęcinie trener Krispolu Marian Kardas.
 – Wracamy do Wrześni i już teraz szykujemy się na pojedynek z SMS Spała. Mam nadzieję, że wreszcie uda nam się odczarować naszą halę i odnieść pierwsze zwycięstwo w lidze – dodał na koniec swojej wypowiedzi trener Krispolu.

Krispol Września zagrał w składzie: Piotr Lipiński, Tomasz Polczyk (12), Oskar Laskowski (9), Maciej Tupta (5), Patryk Cichosz-Dzyga (5), Ernest Kaciczak (5), Bartosz Zieliński (libero) oraz Jakub Sadkowski, Jakub Olszewski (2), Jakub Buczek (1), Jędzrzej Ziółkowski, Kacper Ratajewski (2)

Olimpia Sulęcin zagrała w składzie: Filip Frankowski (16), Seweryn Lipiński (9), Grzegorz Turek (11), Igor Subotić (9), Bartosz Zrajowski (2), Bartosz Michalak (5), Damian Sobczak (libero) oraz Łukasz Owczarz (1)

Tauron 1. Liga, Olimpia Sulęcin – Krispol Września 3:0 (25:22, 25:20, 25:22)