Sławomir Gerymski nowym trenerem

Sławomir Gerymski

Władze APP Krispolu Września już myślą o kolejnym sezonie na zapleczu PlusLigi. Pierwszym krokiem w budowie nowego zespołu ma być posada pierwszego szkoleniowca. Trenerem pomarańczowych po Marku Jankowiaku będzie Sławomir Gerymski.

Urodzony w roku 1968 to były rozgrywający takich zespołów jak: GKS Jastrzębie Borynia, Stal Nysa, Mostostal-Azoty Kędzierzyn-Koźle, Morze Szczecin, NKS Nysa oraz Resovia Rzeszów. Z ekipą z Kędzierzyna-Koźla trzykrotnie zdobywał tytuł Mistrza Polski. Ponadto w dorobku ma również trzy Puchary Polski i cztery wicemistrzostwa kraju. 77 razy wystąpił w barwach reprezentacji narodowej (w latach 1990-1997).

W karierze trenerskiej Sławomir Gerymski prowadził ekipy Jokera Piła, KS Poznań, GTPS-u Gorzów Wielkopolski i Energetyka Jaworzno. Przez ostatnie dwa sezony pracował w drużynie naszych ligowych rywali KPS-sie Siedlce.

Doświadczony i ceniony szkoleniowiec porozumiał się z włodarzami APP Krispolu Września. Sam kontrakt będzie obowiązywał od 1 sierpnia 2015 do końca maja 2016.

fot. Paweł Orwat/APP Krispol Września