Turniej Finałowy Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Juniorów

W dniach 27-28.05.2019 na obiektach WOSR we odbył się Turniej Finałowy Mistrzostw Wielkopolski w Piłce Siatkowej Juniorów. W turnieju wystartowało 17 par z województwa Wielkopolskiego. Klub KPS Progress podczas zawodów reprezentowały cztery pary:
1.  Patryk Ligocki/Kacper Leracz
2. Jakub Kowalczykiewicz/Oskar Kubiak
3. Mateusz Wiśniewski/Konrad Makowski
4. Jakub Kubczak/Filip Fibich
plaza junior 2
Pary Wiśniewski/Makowski oraz Kubczak/Fibich ostatecznie uplasowały się na miejscach 9-12. Para Kowalczykiewicz/Kubiak dzielnie walczyła o awans do finałowej czwórki, lecz w meczach ćwierćfinałowych musiała uznać wyższość rywali zajmując 6 miejsce w turnieju.
Największym sukcesem może pochwalić eksportowa para wrzesińska Ligocki/Leracz, która przez większą część turnieju przeszła jak burza, bez straty seta, aż do meczu finałowego. W wielkim finale po niesamowitej walce musiała jednak uznać wyższość pary Bąkiewicz/Małecki z Szamotuł. Mecz zakończył się dopiero po tie-breku wynikiem 15:13. Pięć pierwszych miejsc w turnieju daje awans do Turnieju Półfinałowego Mistrzostw Polski, który odbędzie się na początku lipca. Trzecie miejsce zajęła para Foltynowicz/Kaciczak z Nowego Tomyśla.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszym etapie rozgrywek!
plaza junior 5 plaza junior 4 plaza junior 3  plaza junior