Walka o niezwykle ważne punkty z Olimpią Sulęcin

W najbliższą sobotę gracze Krispolu powalczą o kolejne ligowe punkty z wydającą się w ich zasięgu Olimpią Sulęcin. Wrześnianom w tym sezonie nie udało się wygrać jeszcze dwóch meczów z rzędu.

Pojedynek Krispol Września – Olimpia Sulęcin odbędzie się w sobotę, 28 stycznia w Hali Sportowej ZSP Września przy ulicy Wojska Polskiego 1. Jego rozpoczęcie przewidziano na godzinę 17.00. Wstęp do hali jest wolny.

W meczu transmitowanym przez TV w czwartek, 19 stycznia Olimpia Sulęcin pokonała we własnej hali 3:1 zagrożoną spadkiem z ligi Legię Warszawa. W niedzielę 22 stycznia w przełożonym meczu z 26 kolejki sulęcinanie niemiłosiernie męczyli się w Spale z plasującą się na ostatnim miejscu w tabeli SMS PZPS. Wygrali ostatecznie w tajbreku 15:13.

Krispol Września, nie ma co ukrywać, rozegrał w sobotę, 21 stycznia bardzo słabe spotkanie przegrywając bez nawiązania walki 0:3 z Chrobrym Głogów. W środę, 25 stycznia wrześnianie stanęli natomiast na wysokości zadania łatwo 3:0 wygrywając w przełożonym z 20 kolejki meczu z zespołem ze Spały. W hali ZSP Września w sobotę zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek, którego dodatkowym smaczkiem będzie w dłuższej perspektywie przedłużenie sobie przez Krispol szansy na walkę o utrzymanie.

Olimpia Sulęcin plasuje się obecnie na 11. miejscu w tabeli z dorobkiem 22 punktów, które przyniosło 7 zwycięstw i 11 porażek. Bilans setowy Olimpii wynosi 30:39.

Krispol Września natomiast zajmuje w tej chwili 14. miejsce z dorobkiem 16 punktów, na które złożyło się 5 zwycięstw i 14 porażek. Bilans setowy Krispolu wynosi 25:44.