Z Ostrołęką o przełamanie

plansza (1024x846)

W spotkaniu 10. kolejki siatkarskiej 1. Ligi podejmiemy ekipę Energi Omis Ostrołęka. Wrześnianie za wszelką cenę będą chcieli przełamać serię trzech ligowych porażek. Liczymy na Wasz doping! W trakcie meczu akcja „Wspólnie przeciw białaczce”. Całkowity dochód z biletów zostanie przekazany Fundacji DKMS Polska.

Przed nami kolejne siatkarskie emocje we Wrześni. Już w najbliższą sobotę, 28 listopada APP Krispol Września zagra u siebie z Energą Omis Ostrołęka. Początek spotkania o godz. 18:00. Sportowych emocji na pewno nie zabraknie!

Pomarańczowi liczą na przełamanie przed własną publicznością. Aktualnie zajmujemy 7. lokatę z 15 punktami na koncie. Nasi rywale to 12. zespół z 6 oczkami. Jednak Energa ma jeden mecz zaległy. Gramy o trzy punkty, które pozwolą nam dołączyć do czołówki.

Sobotni pojedynek to druga odsłona akcji „Wspólnie przeciw białaczce”. W hali Gimnazjum nr 2 im. A. Prądzyńskiego we Wrześni (ul. Słowackiego 41) każdy kibic będzie mógł zostać Dawcą, tym samym zwiększy szansę uratowania życia drugiej osobie. Potencjalni dawcy zarejestrują się w bazie Fundacji DKMS Polska w godz. 17:00 – 21:00. To nic nie kosztuje a znaczy tak wiele.

Dodatkowo opłatę za bilety będziemy wrzucać do specjalnych puszek. Cały dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany na Fundację DKMS Polska. Razem prosimy o wsparcie, każdy w ramach swoich możliwości.

Bilety oraz klubowe szale można nabywać zawsze przed rozpoczęciem danego spotkania przy wejściu do hali Gimnazjum nr 2 (ul. Słowackiego 41).

Cennik biletów na sezon 2015/2016
Normalny – 10 zł
Ulgowy – 5 zł (uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, studenci do 26. roku życia oraz seniorzy powyżej 65 lat)
Rodzinny – 10 zł (rodzice z dziećmi)
Darmowy (dzieci i młodzież szkół podstawowych oraz gimnazjów)

Kto może zostać dawcą?

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Na podstawie pobranej próbki zostaną określone cechy zgodności antygenowej, a jeśli okaże się, że kod genetyczny dawcy zgadza się z kodem genetycznym chorego, wtedy dochodzi do przeszczepienia. Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć ze sobą dokument tożsamości z nr PESEL.

O Fundacji

Fundacja DKMS Polska to aktualnie największa baza dawców szpiku w Polsce, w której zarejestrowanych jest i ponad 757 000 (wrzesień 2015) potencjalnych dawców szpiku, a już 2 422 (wrzesień 2015) osób oddało swoje komórki macierzyste lub szpik, dając szansę na życie pacjentom zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Rejestracja i przebadanie jednego Dawcy to koszt 250 zł. Od początku istnienia Fundacji DKMS Polska rozwijamy naszą bazę rejestrując kolejnych Dawców m.in. dzięki darowiznom od osób indywidualnych i finansowemu wsparciu firm. Każda, nawet najmniejsza darowizna pozwoli nam pozyskać więcej potencjalnych Dawców. Rejestracja w bazie jest bezpłatna, ale będziemy wdzięczni, jeśli pokryjesz choćby jej część przekazując darowiznę na konto o numerze: 62 1240 6292 1111 0010 6197 7890. Dziękujemy. Liczy się każde wsparcie.

ZAPRASZAMY!