Zwycięstwo z Legią za trzy punkty

Siatkarze Krispolu w trzech setach pokonali we własnej hali Legię Warszawa. Zwycięstwo w tym arcyważnym meczu pozwala wrześnianom nadal walczyć o utrzymanie się w lidze.

W piątkowym meczu gracze Krispolu zaprezentowali się dość solidnie w każdym z elementów gry. Tylko w drugim secie pozwolili swoim rywalom na nawiązanie wyrównanej walki. W pozostałych dwóch partiach dominowali od pierwszej do ostatniej piłki.

W pierwszym secie stawka meczu w dość znacznym stopniu paraliżowała poczynania gości z Warszawy, którzy oddali wrześnianom aż sześć punktów po nieudanych zagrywkach. Legia prowadziła tylko 1:0 po wygraniu pierwszego punktu w meczu. Potem siatkarze Krispolu stopniowo zaczęli budować swoją przewagę. Prowadzili 6:3, 11:6, 15:10. Pięciopunktową przewagę wywalczoną w połowie seta powiększyli jeszcze w jego końcówce. Partię skutecznym atakiem na 25:18 zakończył Ernest Kaciczak.

W drugiej partii przyjezdni opanowali już nieco swoje nerwy. Podjęli walkę i po asowej zagrywce Bartosza Stępnia wyszli na prowadzenie 12:9. Wrześnianie w tym fragmencie gry popełnili sporo błędów, co pozwoliło graczom Legii powiększyć nawet przewagę na 17:12. W tym momencie warszawianie stanęli jednak w miejscu. Krispol zaczął być skuteczny w grze blokiem, wrześnianie skutecznie kontrowali. Pozwoliło to gospodarzom odrobić straty i doprowadzić do remisu 17:17. Do 20:20 gra toczyła się punkt za punkt. W tym momencie wrześnianie odskoczyli na dwa oczka, ale po chwili ponownie był remis 23:23. Ostatnie dwa punkty padły jednak łupem graczy Krispolu. Najpierw skutecznie zaatakował rozgrywający Krispolu Piotr Lipiński, a wynik na 25:23 ustalił za sprawą asowej zagrywki Patryk Cichosz-Dzyga.

Trzeciego seta wrześnianie rozpoczęli od prowadzenia 11:2. Goście się jednak nie poddali i zaczęli niwelować straty. Udało im się podejść na 12:16, a potem na 17:19 i 20:20. W końcówce seta górą byli jednak wrześnianie, którzy wyszli na prowadzenie 24:21, wygrywając ostatecznie partię 25:22.

MVP meczu wybrano atakującego Krispolu Marcina Iglewskiego. W trakcie meczu wiceprezes PZPS Jacek Sęk wręczył w imieniu zarządu PZPS podziękowanie. Burmistrzowi Miasta i Gminy Wrześna Tomaszowi Kałużnemu.

Krispol Września zagrał w składzie: Piotr Lipiński (1), Tomasz Polczyk (14), Oskar Laskowski (2), Jakub Buczek (7), Patryk Cichosz-Dzyga (11), Ernest Kaciczak (6), Marcin Iglewski (14), Jędrzej Ziółkowski, Kacper Ratajewski, Patryk Ligocki (libero)

Legia Warszawa zagrała w składzie: Patryk Akala (3), Kamil Leliwa (5), Paweł Szczepaniak (11), Szymon Janus, Michał Gregorowicz (2), Kacper Bobrowski (6), Piotr Szlęzak (4), Kamil Szewczyk (1), Bartosz Stępień (8), Michał Kozłowski (5), Michał Gawrzydek (3), Wojciech Sumara (libero), Bartosz Tomczak (libero)

Tauron 1. Liga, Krispol Września – Legia Warszawa 3:0 (25:18, 25:23, 25:22)