Reorganizacja ligi

pilkaNowy sezon to również nowa organizacji drugoligowych rozgrywek. PZPS podjęło decyzję dotyczącą poszerzenia i nowego podziału terytorialnego rozgrywek tego szczebla.

W wyniku tej uchwały w II lidze mężczyzn wystąpią 53 kluby podzielone na pięć grup po dziewięć zespołów i jedną grupa w składzie ośmiodrużynowym. To w porównaniu z poprzednim sezonem o 11 zespołów więcej.

Krispol Września zagra w grupie 1 (północno-zachodniej). Będzie rywalizował z AZS-em UAM Poznań, Morzem Bałtyk Szczecin, Olimpią Sulęcin, GTPS-em Gorzów Wlkp., Orłem Międzyrzecz, Wilkami Wilczyn, Orionem Sulechów i z zespołem Mistrzostwa Sportowego w Świnoujściu.

W rundzie zasadniczej zespoły zagrają po 16 meczów, każdy z każdym, mecz i rewanż. W drugiej rundzie jeszcze raz spotka się pięć najlepszych ekip. Punkty zostaną skasowane i przyznane na start nowe zgodnie z rozpiską: za miejsce 1 – 9 punków, 2 – 6 punków, 3 – 3 punkty, 4 – 1 punkt, 5 – 0 punktów. Tutaj również kluby zagrają mecz i rewanż, każdy z każdym – po osiem spotkań.

Do turniejów półfinałowych awansują drużyny z miejsc 1 i 2, w sumie 12 drużyn. Zostaną stworzone 3 grupy po 4 zespoły. „Wrzesińska” grupa połączy się z grupą 2. Prawo gry w turnieju finałowym będą miały 2 najlepsze ekipy, czyli w sumie 6 zespołów. I znów podział na 2 grupy po 3 zespoły. Do bezpośredniej walki o I ligę awansują zespoły z 1 i 2 miejsca w grupach, grające o awans „na krzyż”. Wymarzona I liga dla zwycięzców tych pojedynków.
Grupa 1: północno – zachodnia
1. AZS UAM Poznań
2. Krispol Września
3. Morze-Bałtyk Szczecin
4. Olimpia Sulęcin
5. GTPS Gorzów Wlkp.
6. LO MS Świnoujście
7. Orzeł Międzyrzecz
8. Wilki Wilczyn
9. Orion Sulechów
Grupa 2: południowo – zachodnia
1. Juvenia Głuchołazy
2. Victoria Wałbrzych
3. Gwardia Wrocław
4. Bielawianka Bielawa
5. AZS UZ Zielona Góra
6. Sobieski Żagań
7. Astra Nowa Sól
8. Chrobry Głogów
9. Ołavia Oława

Więcej o reorganizacji rozgrywek TUTAJ.

Dodaj komentarz