Finał Mistrzostw Wwielkopolski w Mminisiatkówce Chłopców rozstrzygnięty

W dniu 27.06.2021 w hali sportowej WOSR odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski w minisiatkówce chłopców w kategorii ,,dwójek’’ w ramach XXVII edycji Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER JOY OF MOVING, w Wielkopolsce patronat objął Burmistrza Miasta i Gminy Września, a także WZPS. Organizatorem turnieju był KPS PROGRESS Września,
oraz Samorządowa Szkoła Podstawowa nr 1 we Wrześni. W zawodach uczestniczyło 15 najlepszych zespołów z całej Wielkopolski wyłonionych w drodze eliminacji regionalnych.
W rywalizacji w kategorii „dwójek” najlepszym zespołem województwa Wielkopolskiego został KPS PROGRESS Września, który w całym turnieju przegrał tylko jednego seta, chłopcy zagrali w składzie Gracjan Wyrozumialski, Fabian Pluciński (SSP1), Oskar Stefański, a trenerem zespołu jest Katarzyna Wyrozumialska. Chłopcy wraz z zespołem, który zajął drugie miejsce będą reprezentować województwo Wielkopolskie na Finałach Polski, które odbędą się 26-29.08.2021r. w Zabrzu. Chłopcy grali w trzech grupach systemem ,,każdy z każdym’’, 2 sety do 15 punktów, najlepsze 2 zespoły z grupy awansowały do najlepszej 6 turnieju i walczyły o awans do Zabrza. Pozostałe zespoły w kolejnych grupach walczyły o miejsca od 7 do 15.
Święto najmłodszych adeptów piłki siatkowej, nie odbyłoby się dzięki wsparciu licznych dobroczyńców, którzy stawiają na sport wśród najmłodszych i przygotowali nagrody rzeczowe i pomogli w organizacji turnieju, z tego miejsca chcemy serdecznie podziękować:
Burmistrzowi Miasta i Gminy Września
Dyrekcji Samorządowej Szkoły Podstawowej NR 1
Firmie:
BPT Zachód za ufundowanie nagród rzeczowych; Progress Września hurtownia fryzjerska i kosmetyczna za przygotowanie nagród rzeczowych, ARTBUD – deweloper za przygotowanie koszulek okolicznościowych dla każdego uczestnika; Master Sport za ufundowanie nagród rzeczowych; MPT PIK hurtownia spożywcza, za zabezpieczenie strefy bufetu kawowego; APP za ufundowanie nagród rzeczowych; Typograf za zabezpieczenie biura zawodów, Kaligrafik wydruk plakatów; Przemysław Lisiecki – projekt koszulek i plakatów; Salon Fryzjerski Karolina Przybylska za ufundowanie nagród rzeczowych; Salon Optyczny Mariola Przybylska za ufundowanie nagród rzeczowych; Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we Wrześni – nagrody rzeczowe; Graph PACK za zabezpieczenie strefy bufetu kawowego, Krispol Września przygotowanie upominków, Powiat Wrzesiński przygotowanie upominków, Rodzicom za pomoc w organizacji, p. Arlecie Trawińskiej wraz z ekipą za przygotowanie pysznego obiadu, sędziom za sprawne przeprowadzenie zawodów.
Każdy finalista Mistrzostw Wielkopolski wyjechał z Wrześni z medalami i upominkami,
a najlepsza szóstka w Turnieju została nagrodzona medalami, pucharami, a także dużymi nagrodami rzeczowymi, finał w pamięci dzieci zostanie na pewno zapamiętany na długo. DZIĘKUJEMY!
Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Wielkopolski w minisiatkówce w kategorii dwójki chłopców:
1. KPS Progress Września 1
2. Tarnovia Tarnowo Podgórne 1
3. UKS Piątka Turek 1
4. UKS Piątka Turek 2
5. ENEA Energetyk Poznań 1
6. UKS Polon Krotoszyn 1
7. KPS Progress Września 2, w składzie: Aleksander Melewski, Mateusz Radziński, Mikołaj Zastawa
8. UKS Polon Krotoszyn 1
9. UKS 9 Leszno 1
10. Klub Uczelniany AZS UAM Poznań 1
11. MUKS Grom Kalisz
12. Kaniastka Gostyń 1- IUKS Jedynka Poznań
13. KPS Progress Września 3, w składzie: Adrian Kozera, Mikołaj Komisarek (SSP1), Franiciszek Tomczak
14. UKS Zielone Wzgórza Murowana Goślina 1
15. Klub Uczelniany AZS UAM Poznań 2

Trzymamy kciuki za zawodników, którzy będą reprezentować Wielkopolskę, a także swoje kluby i miasto na Mistrzostwach Polski w Zabrzu.
K. Wyrozumialska
(KPS PROGRESS WRZEŚNIA)

4C4B9544-2

4C4B9336-2

4C4B9573-2