„Grucha” we Finale MP Juniorów w Siatkówce Plażowej! [GALERIA]

22-23 czerwca na Wrzesińskich Obiektach Sportowo Rekreacyjnych odbył się Półfinał Mistrzostw Polski Juniorów w Siatkówce Plażowej. 

Nasz klub reprezentowały dwie pary:

Jędrzej Gruszczyński/Marcin Ernastowicz,

Maciej Kurek/Wiktor Matuszak.

Pierwsza z nich, swoją perfekcyjną grą na boisku pokazała, że jest nie do pokonania w tym turnieju, tym samym zdobywając złoty medal. Pierwsze mecze dla tej pary, okazały się małym przetarciem szlaków. Dobra gra w obronie Jędrka oraz Marcina na bloku sprawiły, że szybko zdobywali przewagę, której nie oddawali już do końca.

W meczu półfinałowym spotkali się z parą reprezentującą MKST Astra Nowa Sól – Mateusz Konsewicz/Michał Majewski. Nasi chłopacy pewnie pokonali rywali   2:0 (14, 16).

Natomiast mecz finałowy to zacięta walka o każdy punkt z reprezentantami MUKS Ziemia Milicka Gmina Milicz – Adam Lenc/Maciej Lewicki. Pierwszego seta wygrała para Gruszczyński/Ernastowicz (21:15), w drugim secie Wrześnianie ulegli rywalom (17:21), natomiast tie-break, to zacięta walka po obu stronach boiska, z której zwycięsko wyszli Wrześnianie 15:12.

Druga wrzesińska para Maciej Kurek/Wiktor Matuszak zajęła miejsca 7-8. Serdecznie Gratulujemy obu parom. W turnieju wystąpiło 16 duetów.

Oto wyniki meczów w walce o medale:

PÓŁFINAŁY

Pacześny/Rabiega (Turek) – Lenc/Lewicki (Milicz) 0:2 (19, 14)

Ernastowicz/Gruszczyński (Września) – Konsewicz/Majewski (Nowa Sól) 2:0 (14, 16)

 

MECZ O 3. MIEJSCE

Konsewicz/Majewski (Nowa Sól) – Pacześny/Rabiega (Turek)  0:2 (9,17)

 

MECZ O 1. MIEJSCE

Ernastowicz/Gruszczyński (Września) – Lenc/Lewicki (Milicz)  2:1 (15, -17, 12)

 

Podczas Finałów Mistrzostw Polski Juniorów, Wrześnię będzie reprezentować Jędrzej Gruszczyński/Marcin Ernastowicz. Turniej odbędzie się we Wrześni, jednak dokładna data nie jest jeszcze znana. Poinformujemy Państwa o tym.

2 4 7 16 35 37 5 14