Jedziemy na mecz z liderem

Już w najbliższy czwartek gracze Krispolu Września zmierzą się w wyjazdowym pojedynku z liderem rozgrywek Tauron 1. Ligi MKS Będzin. Biorąc pod uwagę dotychczasowe osiągnięcia obu drużyn zdecydowanym faworytem tego meczu będą gospodarze.

Starcie MKS Będzin z Krispolem Września rozpocznie się o godzinie 20.30 w czwartek, 20 października 2022 r. w Będzinie. Pojedynek transmitowany będzie na antenie telewizyjnej stacji Polsat Sport.

Po rozegraniu pięciu meczów przewodzący w tabeli Tauron 1. Ligi Siatkarzy gracze MKS Będzin zgromadzili na swoim koncie 13 punktów. Wygrali cztery pojedynki w stosunku 3:0. Pokonali BAS Białystok, PSG KPS Siedlce, Chemeko-System Gwardię Wrocław i Legię Warszawa. Ulegli tylko w jednym meczu 2:3 graczom MKS Avii Świdnik, drużynie, która obecnie z dorobkiem 11 punktów zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Będzinianie do tej pory tylko raz grali we własnej hali. Pozostałe cztery pojedynki rozegrali na wyjeździe.

Krispol ma w tej chwili zdecydowanie mniejsze osiągnięcia niż czwartkowy przeciwnik. Wrześnianie po trzech porażkach z rzędu smaku zwycięstwa doznali dopiero w ubiegłą sobotę pokonując u siebie 3:0 SMS PZPS Spała. Mają zatem na swoim koncie 3 zdobyte punkty ze stosunkiem setowym 4:9. Pozwala im to na plasowanie się w tej chwili na 14. miejscu w tabeli. Trzy spotkania rozegrali we własnej hali, a jedno na wyjeździe. Podopieczni Mariana Kardasa mają w zanadrzu jedno zaległe spotkanie. Przełożony mecz z drugiej kolejki z SPS Chrobrym Głogów rozegrany zostanie na wyjeździe 16.11.2022 r.