Juniorzy dzielnie walczyli. Awans jednego duetu

DSC_0473 (800x537)

Na obiektach przy ul. Gnieźnieńskiej odbyły się półfinały Mistrzostw Polski Juniorów w siatkówce plażowej. Impreza trwała od 1 do 3 lipca. W tym gronie mieliśmy trzy duety reprezentujące KPS Progress Września. Brąz i awans do finałów wywalczyli Jędrzej Gruszczyński i Maciej Kurek. 

Najlepiej turniej rozpoczęła para Jędrzej Gruszczyński/Maciej Kurek. W pierwszym meczu pokonali duet z Gdańska Czunkiewicz/Smereka 2:0. W takim samym stosunku odprawili Wójcika i Poznańskiego z Nowej Soli. Dopiero w trzecim pojedynku musieli uznać wyższość (0:2) siatkarzy UKS-u Jastarnia Pieper/Hermann. Jednak Jędrzej i Maciej grają dalej. O półfinał rozgrywek powalczą z parą Fidyk/Witkowski.

Na tym samym etapie po prawej stronie drabinki są także Norbert Wardak i Marek Pachocki. W walce o półfinał zagrają z ekipą Bakiewicz/Jakubiuk. Mimo inauguracyjnej porażki (1:2) właśnie z Fidykiem i Witkowskim, wygrali trzy kolejne starcia (2:0, 2:0, 2:1).

W tym ostatnim okazali się lepsi od naszej kolejnej pary Wiktora Matuszaka i Bartosza Jankowskiego, którzy tym samym zakończyli zmagania. Przed odpadnięciem udało im się wygrać dwa spotkania (2:0, 2:0).

W czwartek 3 lipca decydujące mecze i zakończenie turnieju.

AKTUALIZACJA:

W decydujących meczach Pachocki/Wardak trafili na silną parę SMS Łódź – Bakiewicz/Jakubiuk. Musieli uznać ich wyższość 0:2.

Lepiej grał nasz drugi duet. Gruszczyński/Kurek pokonali ekipę Fidyk/Witkowski 2:0, ale w półfinale przegrali z późniejszymi zwycięzcami całego turnieju Wierzbickim i Łysikowskim 0:2. W meczu o trzecie miejsce na podium byli lepsi od pary Piper /Herman 2:0.