Kolejny mecz Krispolu we własnej hali

Już w najbliższą sobotę, 29 października siatkarze Krispolu Września rozegrają kolejny pojedynek ligowy. Tym razem podejmować będą plasującą się na czwartym miejscu w tabeli Visłę Proline Bydgoszcz. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.00.

W swoim szóstym meczu ligowym, czwartym rozgrywanym we własnej hali, zawodnicy Krispolu podejmować będą BKS Visłę Proline Bydgoszcz.
Biorąc pod uwagę dotychczasowy ligowy dorobek obu drużyn należy uznać, że gospodarze nie będą w tym meczu faworytem. Zespół z Bydgoszczy plasuje się w tej chwili na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Złożyło się na to pięć zwycięstw i jedna porażka. Bilans setowy wynosi 17:11. Gracze Visły dotychczas rozegrali po trzy spotkania na wyjeździe i we własnej hali. Aż cztery z nich kończyły się wynikiem 3:2. W takim stosunku bydgoszczanie wygrali z Lechią Tomaszów Mazowiecki, BAS Białystok, PSG KPS Siedlce przegrywając z Gwardią Wrocław. W dwóch pozostałych meczach siatkarze Visły po 3:1 wygrali z Avią Świdnik i w ostatniej kolejce z Legią Warszawa.

Zawodnicy Krispolu nie mogą się pochwalić tak pokaźnym dorobkiem. W pięciu dotychczas rozegranych meczach wrześnianie odnieśli tylko jedno zwycięstwo uzyskując trzy punkty do ligowej tabeli. W pozostałych zeszli z parkietu bez meczowego punktu. Stosunek setów Krispolu wynosi 4:12.

 – O naszym sobotnim przeciwniku wiemy, że potrafi grać nierówno. Visła potrafi rozegrać znakomitego seta, by w następnym zaprezentować się znacznie gorzej. W tym upatrujemy naszą szansę na dobry wynik. Nie ma jednak co ukrywać, że faworytem spotkania będą siatkarze z Bydgoszczy. W swoich szeregach mają Macieja Krysiaka, Damiana Wierzbickiego, Wojciecha Kaźmierczaka, Kamila Gutkowskiego – bardzo doświadczonych i ogranych już w Tauron 1. Lidze zawodników. Chcielibyśmy wygrać z dobrym przeciwnikiem. Wiemy, że nie będzie to łatwe, ale mamy zamiar mocno powalczyć – przemyślenia przed nadchodzącym meczem przedstawiał trener Krispolu Marian Kardas.

Tauron 1. Liga Siatkarzy

Krispol Września – BKS Visła Proline Bydgoszcz
Sobota, 29.10.2022 r. godz. 17.00 – hala sportowa ul. Wojska Polskiego 1

Wstęp wolny (wejście nr 1 – od strony parkingu przy Urzędzie Pracy, wejście nr 2 – od strony szkoły).