Koniec przygody trenera Marka Jankowiaka

DSC_0046 (800x537)

Za nami drugi sezon rozgrywek na zapleczu PlusLigi. Tym razem zakończyliśmy zmagania na szóstej lokacie wśród 14 zespołów. W kolejnym drużynę APP Krispolu Września poprowadzi już nowy trener.

Dotychczasowy szkoleniowiec Marek Jankowiak już w trakcie rozgrywek (a dokładniej w lutym) zasygnalizował włodarzom klubu, że po sezonie planuje przerwę od siatkówki. Zarząd APP Krispolu zaakceptował jego prośbę i nie przedłużył kontraktu na kolejny sezon w Krispol 1. lidze. Tym samym poznański trener kończy przygodę z wrzesińską drużyną.

Przypomnijmy, Jankowiak objął zespół w trakcie drugoligowego sezonu 2012/2013. Wrześnianie pod jego wodzą zajęli pierwszą lokatę, jednak nie udało im się wywalczyć awansu do 1. Ligi w półfinałowym turnieju (trzecie miejsce).

Mimo to pomarańczowi ostatecznie przystąpili do pierwszoligowych rozgrywek w miejsce wycofanej drużyny KS Milicz. W debiucie Krispol wywalczył na zapleczu PlusLigi wysoką 7. lokatę. Teraz udało się zająć jedną pozycję wyżej, jednak cele i ambicje były znacznie wyższe.

Dziękujemy trenerowi za dotychczasową współpracę, zaangażowanie i wszystkie sportowe emocje. Życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Informujemy, że zarząd klubu już prowadzi rozmowy z potencjalnymi kandydatami na to stanowisko. Jednocześnie czekamy na zgłoszenia i oferty od zainteresowanych szkoleniowców. Podkreślamy, naszym priorytetem jest walka o najwyższe miejsca w Krispol 1. Lidze.

fot. APP Krispol Września