Krispol doskonale wykonał swoje zadanie

Na przełożone spotkanie z 20 kolejki siatkarze Krispolu pojechali do Spały po pewne trzy punkty i je stamtąd wywieźli. Wrześnianie wygrali pewnie i wysoko w każdym z rozegranych setów.

Pierwszy set spotkania pomimo tego, że został dość pewnie wygrany przez siatkarzy Krispolu miał kilka zwrotów akcji. Na jego początku, po kilku błędach wrześnian z rzędu, gospodarze odskoczyli na 5:2. W następnym fragmencie gry to Krispol wykorzystał błędy przeciwnika wyrównując na 6:6. Pierwszą poważną przewagę wrześnianie uzyskali doprowadzając do stanu 15:11. Potem w ich poczynania wkradło się nieco chaosu i trener Marian Kardas przy zmniejszeniu się prowadzenia na 16:14 musiał wziąć dla swojego zespołu czas. Od tego momentu wrześnianie ponownie zaczęli dominować odskakując na kilkupunktową przewagę, zwyciężając ostatecznie 25:18.

Drugą partię Krispol rozpoczął od szybkiego uzyskania trzypunktowej przewagi. Było 6:3, 8:5, 9:6. Potem po bloku Oskara Laskowskiego i Jakuba Buczka wrześnianie odskoczyli na 11:6 zmuszając miejscowych do dokonania zmian kadrowych. Tym razem trener Krispolu zachowując czujność postanowił wziąć czas dla drużyny kiedy prowadzenie jego zespołu zmniejszyło się na 15:11. Znowu to pomogło. Wrześnianie ponownie powiększyli swoją przewagę wygrywając seta 25:17.

Trzeci set rozpoczął się od gry punkt za punkt. Tak było do stanu 6:6.Potem za sprawą asowej zagrywki Ernesta Kaciczaka, bloku Buczka i błędów własnych gospodarzy wrześnianie odskoczyli na 12:7. W tym momencie gra Krispolu nieco się załamała i trener Kardas przy prowadzeniu 12:9 ponownie zapobiegawczo wziął czas dla swojej drużyny. Ponownie pomogło. Krispol szybko zdobył kilka oczek z rzędu odskakując na 20:11. Swoją dominację w tym meczu wrześnianie podkreślili wygrywając ostatecznie partię wysoko 25:14.

MVP meczu wybrano gracza Krispolu Kacpra Ratajewskiego.

Krispol Września zagrał w składzie: Piotr Lipiński (1), Oskar Laskowski (12), Jakub Buczek (11), Patryk Cichosz-Dzyga (4), Kacper Ratajewski (10), Ernest Kaciczak (12), Jakub Olszewski, Maciej Tupta, Jędrzej Ziółkowski, Bartosz Zieliński (libero)

SMS PZPS Spała zagrała w składzie: Mateusz Szpernalowski, Wiktor Przybyłek (2), Mateusz Jańczyk(1) , Bartłomiej Potrykus (12), Igor Rybak (8), Jakub Majchrzak (8), Jakub Serewis (4), Stanisław Dróżdż (2), Sergiusz Serafin (1),Kamil Urbańczyk (1), Szymon Patecki, Jakub Kubacki (libero)

Tauron 1. Liga, SMS PZPS Spała – Krispol Września 0:3 (18:25, 17:25, 14:25)