Krispol pod wielką presją

W najbliższy piątek siatkarze Krispolu zmierzą się we własnej hali z Legią Warszawa, przeciwnikiem, który tak jak i wrześnianie zagrożony jest spadkiem z ligi. Myśląc jeszcze o przedłużeniu szans na utrzymanie Krispol musi ten mecz koniecznie wygrać. Spotkanie transmitowane będzie przez TV Polsat Sport News.

Pojedynek Krispol Września – Legia Warszawa rozegrany zostanie w piątek, 24.03.2023 r. w hali sportowej ZSP Września przy ulicy Wojska Polskiego 1. Jego rozpoczęcie przewidziano na godzinę 20.30. Wstęp na trybuny jest wolny.

W tej chwili Krispol ma w ligowej tabeli dwa punkty przewagi nad Legią. Najważniejsza jest jednak strata sześciu oczek do Astry Nowa Sól, która zajmuje ostatnie miejsce pozwalające utrzymać się w lidze. Do końca rozgrywek pozostały jeszcze cztery kolejki spotkań, w tym bezpośrednie pojedynki Legii Warszawa z Astrą Nowa Sól i Krispolu z Astrą. Wszystko może się jeszcze wydarzyć, ale podstawowym warunkiem do tego jest wygranie w piątek meczu przez Krispol i to za trzy punkty. W pierwszej rundzie rozgrywek Krispol wygrał z Legią w Warszawie 3:0 (25:20, 25:23, 25:22).

Legia Warszawa plasuje się w tej chwili na 15. miejscu w tabeli z dorobkiem 20 punktów, na które złożyło się 6 zwycięstw i 20 porażek.

Krispol Września zajmuje 14. miejsce w tabeli z 22 punktami na koncie za sprawą 7 zwycięstw i 19 porażek.