Krispol Września w najlepszej czwórce!

Drużyna APP Krispol Września po 4 bardzo zaciętych meczach z Norwidem Częstochowa melduje się w Półfinale Pierwszej Ligi Siatkówki Mężczyzn!

W pierwszych dwóch meczach Wrzesińska drużyna grała na swoim parkiecie, gdyż po rundzie zasadniczej zajmowała wyższe miejsce w tabeli niż przeciwnik. Atut własnej hali, oraz niesamowity doping kibiców sprawił, że wyjeżdzaliśmy do Częstochowy z bardzo dużą zaliczką w postaci dwóch wygranych meczy. Do upragnionego sukcesu jakim niewątpliwie jest możliwość grania o miejsca 1-4 potrzebny był jeszcze jeden zwycięski bój na terenie przeciwnika.

Pierwszy mecz w Częstochowie a zarazem trzeci już w potyczkach ćwierćfinałowych był bardzo zimnym prysznicem dla zawodników Krispolu Września, gdyż napędzeni zwycięstwami na własnej hali lekko stracili koncentrację w pierwszym secie co skrzętnie wykorzystał Norwid Częstochowa. Gospodarze tego dnia wyszli na boisko bardzo zmotywowani z wiarą na końcowy sukces. Skuteczne ataki ze skrzydeł oraz mała ilość błędów pozwoliła cieszyć się ze zwycięstwa podopiecznym Trenera Radosława Panasa 3:0 przez co wynik w rywalizacji do trzech zwycięstw zmienił się na 2:1 wciąż dla drużyny Krispolu Września.

Piątkowy mecz to jednak zupełnie inne oblicze zawodników Trenera Kardasa. Mądra gra, skuteczne zagrywki oraz cierpliwość pozwoliły zwyciężać w setach odpowiednio do 20, 21 i 19. Nawet chwilowy przestój w drugim secie, którego ostatecznie przegraliśmy do 21 nie był w stanie tego dnia przeszkodzić nam w odniesieniu końcowego sukcesu.

Dziękujemy najlepszemu Klubowi Kibica, który był obecny na dwóch meczach w Częstochowie i dzięki któremu ten sukces był w dużym stopniu możliwy!

W Półfinale na pewno naszym przeciwnikiem będzie Stal Nysa.

Na tą chwilę nie znamy jeszcze dokładnego terminu spotkań. Są one uwarunkowane rywalizacją pomiędzy BBTS Bielsko-Biała a Ślepsk Suwałki i chęcią transmitowania wtorkowego meczu (26/03/2019) na łamach TV Polsat sport.
Gdyby mecze BBTS Bielsko-Biała – Ślepsk Suwałki nie zakończyły się w trzecim i czwartym spotkaniu i trzeba by było rozegrać piąty mecz w Suwałkach, wtedy zagramy mecz w Nysie w terminie:
1 mecz – poniedziałek 25/03/2019 godz. 18:30
2 mecz – wtorek 26/03/2019 godz. zostanie wyznaczona przez Polsat Sport News.

Jeżeli w rywalizacji do trzech zwycięstw lepszy okaże się zespół z Suwałk (który prowadzi 2:0), to nasze mecze w Nysie zostaną rozegrane w terminach:
1 mecz – niedziela 24/03/2019 godz. 18:00
2 mecz – poniedziałek 25/03/2019 godz. 18:30
a telewizja będzie transmitować mecz w Tomaszowie Mazowieckim.

O tym kiedy zagramy w Nysie najpóźniej dowiemy się we czwartek, kiedy to zostanie rozegrany czwarte spotkanie.