Krispol Września zagra w I lidze

DSC_0631 (800x537)

Po wycofaniu się z rozgrywek I ligi drużyny KS Milicz, Polski Związek Piłki Siatkowej podjął dziś decyzję w sprawie dołączenia do I ligi kolejnego zespołu.

W sezonie 2013/2014  dwunastym zespołem, który zagra na zapleczu Plus Ligi będzie KRISPOL Września!

Zarząd klubu w zeszłym tygodniu złożył wymaganą przez PZPS aplikację – Oczywiście wolelibyśmy ten awans wywalczyć w zeszłym sezonie na boisku. Zabrakło nam niewiele. Mieliśmy w górze piłki, które jak się później okazało dałyby nam awans. Wtedy zabrakło odrobinę szczęścia i koncentracji. Dlatego w przerwie między rozgrywkami wzmocniliśmy zespół, poczyniliśmy postępy pod względem organizacyjnym i finansowym. Dlatego gdy PZPS zwrócił się z informacją do klubów II ligi o nadsyłanie zgłoszeń do gry w I lidze, postanowiliśmy złożyć nasz wniosek. Odbyliśmy szereg spotkań zarówno z lokalnymi władzami, jaki i sponsorami. Rozmawialiśmy z trenerem i zawodnikami. Po nich nie mieliśmy już wątpliwości, że będziemy gotowi stanąć przed wyzwaniem jakim jest walka w I lidze już w sezonie 2013/2014 – mówi członek zarządu Krispolu Września, Robert Wardak.

Wrześnianie sezon ligowy rozpoczną zatem nieco później niż zakładali. Pierwszy mecz stoczą we własnej hali z Camperem Wyszków. Spotkanie zaplanowano na sobotę 5 października – Jeśli drużyna zostanie uzupełniona, a na pewno tak się stanie, to stać nas organizacyjnie i sportowo na grę w I lidze. Wszyscy jednogłośnie chcieliśmy znaleźć się poziom wyżej, ponieważ zespół może się rozwijać tylko przez grę z lepszymi. W pierwszym sezonie naszym celem będzie zażarta walka o utrzymania. Chcemy podjąć tę walkę – zapowiada trener Krispolu Września, Marek Jankowiak.

Dodaj komentarz