Mistrzostwa Wielkopolski Młodzików w siatkówce plażowej – dzień drugi

Dziś wyłoniono medalistów Mistrzostw Wielkopolski w siatkówce plażowej. Punktualnie o godz. 10.00 na piasek wybiegły pary, które o medale musiały walczyć z prawej strony drabinki. 

19274932_1705317929777561_5335741776486979009_n

Do meczu o finałową 4 na boisku nr 1 przystąpiły duety z Kalisza i Nowego Tomyśla, a na boisku nr 2 z Nowego Tomyśla i Zbąszynia.Po zaciętej walce w najlepszej czwórce zameldowali się Łukasz Nowak/Aleksander Walaszczyk z Kalisza i Jakub Hajduk/Marcel Szymański z Nowego Tomyśla. Tam już czekały na nich pary, które w wczoraj wygrały wszystkie swoje mecz, czyli Jędrzej Bąkiewicz/Kamil Małecki z Kwilcza i Dawid Helak/Szymon Błaszczyk z Rokietnicy. Półfinały i finały to już pokaz dobrej siatkówki w wykonaniu młodych zawodników, będących dopiero na początku swojej przygody ze sportem. Zwycięsko z nich wyszły pary Bąkiewicz/Małecki i Nowak/Walaszczyk. Oni też po chwili przerwy przystąpili do walki w wielkim finale. Natomiast w meczu o miejsce 3 zmierzyli się Helak/Błaszczyk z Hajduk/Szymański. Po zaciętym pojedynku zdobywcami brązowych medali zostali Marcel Szymański i Jakub Hajduk. Natomiast finał to już popis gry zawodników z Kwilcza duet Jędrzej Bąkiewicz/Kamil Małecki. Dziś byli nie do pokonania i to właśnie oni na zakończenie mistrzostw mogli świętować zdobycie złotych medali. Bezpośrednio po wyłonieniu zwycięzców nastąpiła dekoracja zawodników i oficjalne zakończenie, w którym udział wzięli : Robert Wardak – prezes KPS Progress Września i Jarosław Grępka – Członek Zarządu.

Do dalszego etapu rozgrywek awansowały 4 najlepsze pary z Mistrzostw Wielkopolski. Wszystkim graczom, którzy zakwalifikowali się do kolejnej rundy, w imieniu organizatora, życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za osiągnięcie jak najlepszego wyniku na kolejnych szczeblach, a pozostałym chłopcom, dużo cierpliwości w doskonaleniu swoich siatkarskich umiejętności. Do zobaczenia za rok!

Klasyfikacja końcowa :

  1. Jędrzej Bąkiewicz/Kamil Małecki
  2. Łukasz Nowak/Aleksander Walaszczyk
  3. Jakub Hajduk/Marcel Szymański
  4. Dawid Helak/Szymon Błaszczyk