Młody siatkarz z Wrześni z powołaniem do reprezentacji Polski U-14

Antoni Saczawa, na co dzień uczeń klasy sportowej o profilu piłki siatkowej w SSP nr 1 we Wrześni, dwukrotnie już w ostatnich miesiącach powoływany był do reprezentacji Polski U-14.

Dzięki swojej postawie, monitorowanej przez trenerów Siatkarskich Ośrodków Szkolnych, Antoni Saczawa został powołany na Kamp do Białej Podlaskiej, który odbył się w lipcu 2022 r. Tam w gronie 140 zawodników i zawodniczek został zauważony przez trenera kadry narodowej U-14. Zaowocowało to powołaniem na zgrupowanie do Żyrardowa, które odbyło się w dniach 13-20 listopada 2022 r., a potem na kolejne przedświąteczne zgrupowanie w dniach 18-22 grudnia 2022 r., które również odbyło się w Żyrardowie. Oba zgrupowania rozpoczęły cykl dwuletniego szkolenia kadry do EEVZA oraz Mistrzostw Europy U-16. Nominację osobiście podpisał szef programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych –  Waldemar Wspaniały.

Siatkarskie Ośrodki Szkolne to projekt o zasięgu ogólnopolskim,  który jest realizowany w naszej szkole od wielu lat. Służy przygotowaniu zawodników do kadr narodowych U-16 i U-17, które rozgrywają turniej eliminacyjny EEVZA (Mistrzostwa Europy Wschodniej). W przypadku zwycięstwa w/w turnieju reprezentacja awansuje do Mistrzostw Europy – przedstawiał trener Sławomir Stefański.

Antoni Saczawa swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w Czerniejewie pod okiem trenerki Katarzyny Wyrozumialskiej. W klasie szóstej rozpoczął naukę oraz treningi w SSP nr 1 we Wrześni w klasie sportowej o profilu piłki siatkowej pod opieką trenera Sławomira Stefańskiego. Zespół, w którym gra osiąga bardzo wysokie miejsca na szczeblu wojewódzkim oraz ogólnopolskim. Młodemu siatkarzowi przypadło min. w udziale: Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii dwójek Kinder Joy of Moving, Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii trójek Kinder Joy of Moving, 5. miejsce Mistrzostw Wielkopolski Kinder Joy of Moving w kategorii czwórek (Czerniejewo 2022), 8. miejsce w Finałach Mistrzostw Polski Kinder Joy of Moving w kategorii czwórek (Gliwice 2022) oraz 3. miejsce w Mistrzostwach Polski w Siatkówce Plażowej U-13 (Kołobrzeg 2022).