Nieudana wyprawa do Wrocławia

Wyjazdowy mecz Krispolu z Gwardią Wrocław trwał tylko trzy sety. Pojedynek pewnie wygrali faworyzowani gospodarze z Wrocławia. Wrześnianom walkę o zwycięstwo w secie udało się nawiązać tylko w pierwszym z nich.

Przez większą część pierwszego seta na boisku trwał bardzo wyrównany bój. Gra toczyła się punkt za punkt. Gwardii udało się odskoczyć na 8:6, ale po chwili to Krispol prowadził 10:8.  Po ataku z przechodzącej piłki, po złym odbiorze zagrywki przez gracza Krispolu, gospodarze wyrównali na 13:13. Chwilę później prowadzili już 15:13. W kolejnym fragmencie gry lepiej punktowali wrześnianie, którzy wyszli na prowadzenie 19:17. Po błędzie popełnionym w ataku przez Tomasza Polczyka miejscowi wyrównali jednak na 20:20. W tym momencie, jak w wielu setach w innych meczach, Krispol stanął w miejscu. Gracze Gwardii zdobyli cztery punkty z rzędu przesądzając o losach partii, którą ostatecznie wygrali 25:21.

Drugą partię siatkarze Krispolu rozpoczęli niezbyt dobrze. Po asowej zagrywce Bartosza Cedzyńskiego przegrywali 1:4. Ogólnie rzecz biorąc przewaga osiągnięta przez Gwardię w tym momencie została utrzymana już do końca seta. Grając punkt za punkt gospodarze cały czas utrzymywali przewagę dwóch, trzech punktów. Dopiero w samej końcówce partii ją powiększyli. Gwardia prowadziła już 24:18, ale potem wygrała dopiero czwartą piłkę setową.

Trzeciego seta wrześnianie rozpoczęli bardzo obiecująco. Prowadzili 5:2 i 8:5. Później niestety dali się dogonić na 8:8. Gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie i takie utrzymywali do stanu 18:16. W tym momencie gracze Krispolu chyba się już poddali tracąc trzy punkty z rzędu. Przewagi 21:16 Gwardia nie pozwoliła już zniwelować wygrywając ostatecznie seta 25:19.

Krispol Września zagrał w składzie: Piotr Lipiński (1), Jakub Olszewski (5), Tomasz Polczyk (4), Oskar Laskowski (9), Maciej Tupta (8), Patryk Cichosz-Dzyga (7), Ernest Kaciczak (3), Marcin Iglewski (3), Mateusz Rudnicki, Jędrzej Ziółkowski, Bartosz Zieliński (libero)

Chemeko-System Gwardia Wrocław zagrał w składzie: Kamil Maruszczyk (13), Mariusz Schamielewski (13), Tytus Nowik (9), Leon Dervisaj (2), Bartosz Cedzyński (13), Paweł Gryc (10), Marcel Chmielewski (libero)

Tauron 1. Liga, Chemeko-System Gwardia Wrocław – Krispol Września 3:0 (25:21, 25:21, 25:19)

<