Porażka na zakończenie rozgrywek

Kończący swój udział w rozgrywkach Tauron 1. Ligi siatkarze Krispolu Września w trzech setach ulegli AZS AGH Kraków. Każda z partii była wyrównana, ale w końcówkach decydujące punkty zdobywali goście z Krakowa.

W pierwszym secie sobotniego meczu gra toczyła się praktycznie punkt za punkt, aż do rozstrzygnięcia w jego końcówce. Krispolowi dwukrotnie udawało się odskoczyć od przeciwnika na 9:7 i 14:11. Przy stanie 23:23 goście za sprawą ataku Kacpra Komara zdobyli punkt z kontry wychodząc na prowadzenie. Set zakończył się przegraną Krispolu 24:26 po skutecznym zablokowaniu Jakuba Buczka przez Łukasza Rymarskiego.

Drugą partię od prowadzenia 6:3 rozpoczęli goście z Krakowa. W tym momencie w polu zagrywki stanął Marcin Iglewski i zagrywał tak, że Krispolowi udało się wyrównać na 6:6. Gra punkt za punkt toczyła się potem do stanu 13:13. W tym momencie w nieudany sposób zaatakował Jakub Kraut, skuteczny blok dołożył Patryk Cichosz-Dzyga i wrześnianie odskoczyli na 16:13. Potem było nawet 20:15. Krispol prowadząc 22:18 stracił cztery punkty z rzędu, co pozwoliło gościom odrobić straty. W końcówce partii błąd przy przyjęciu piłki z zagrywki popełnił Bartosz Zieliński, co pozwoliło AGH prowadzić 25:24, a potem goście przeprowadzili kontrę na wagę seta, którego ostatecznie wygrali 27:25.

Na początku trzeciej partii wrześnianie prowadzili 5:2 i 7:4. Po zablokowaniu Olszewskiego i asowej zagrywce Karola Borkowskiego przyjezdni wyrównali na 12:12. Od stanu 18:18 goście zdobyli dwa punkty z rzędu. Siatkarze Krispolu zdołali jednak natychmiast wyrównać na 20:20. Niestety dobra gra wrześnian w tym momencie się skończyła. Przyjezdni zdobyli cztery oczka z rzędu i było już praktycznie po meczu. Ostatecznie partia zakończyła się zwycięstwem krakowian 25:22.

MVP meczu wybrano gracza AZS AGH Kraków – Łukasza Rymarskiego.

Krispol Września zagrał w składzie: Piotr Lipiński (1), Tomasz Polczyk (12), Jakub Olszewski (7), Oskar Laskowski (5), Patryk Cichosz-Dzyga (6), Marcin Iglewski (16), Jakub Buczek, Ernest Kaciczak, Patryk Ligocki (libero), Bartosz Zieliński (libero)

AZS AGH Kraków zagrał w składzie: Marcin Krawiecki (1), Jakub Kraut (8), Piotr Janusz (5), Łukasz Rymarski (7), Bartosz Gomułka (12), Kacper Komar (1), Karol Borkowski (9), Adam Miniak (1), Igor Zawadzki (9), Kajetan Tokajuk (3), Rafał Putkowski, Adam Świdroń, Jakub Dereń (libero), Maciej Czyrek (libero)

Tauron 1. Liga, Krispol Września – AZS AGH Kraków 0:3 (24:26, 25:27, 22:25)