Przebudowany Krispol już trenuje

Krispol WrześniaTradycyjnie od piłki nożnej zawodnicy Krispolu Września rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. Jak zapowiada trener Marek Jankowiak cel jest tylko jeden – awans do I ligi.

W poniedziałek 5 sierpnia w hali przy Słowackiego wrzesińscy siatkarze pierwszy raz spotkali się po urlopach. Krispol jest po solidnej przebudowie kadry. Do drużyny dołączyło pięciu nowych zawodników, większość ze stażem pierwszoligowym.

Na środku siatki zagrają: doświadczony Witold Chwastyniak (ostatnio I liga, KPS Siedlce) oraz 28-letni Kacper Bielicki (Pronar Parkiet Hajnówka). W roli atakującego zobaczymy 23-letniego Pawła Gajowczyka (AZS Zielona Góra). Do Krispolu przeszedł również 21-letni przyjmujący Jakub Rohnka (MKS Kalisz). Nowym rozgrywającym jest 29-letni Łukasz Jurkojć (Ślepsk Suwałki).

Ta piątka wspierana na bramce przez trenera zagrała w ramach treningu przeciwko drużynie „starych” zawodników, którzy przedłużyli kontrakty. Są to dobrze znani we Wrześni: bracia Marcin i Mateusz Iglewscy, Wojciech Dziurkowski, Krystian Kempiński, Łukasz Murdzia oraz Tomasz Narowski. To właśnie oni przywitali „nowych” wygrywając piłkarski pojedynek 10:7.

– Do końca tygodnia będziemy trenować na własnych obiektach raz dziennie. Od poniedziałku 12 sierpnia czeka nas we Wrześni 10-dniowe zgrupowanie dochodzeniowe. Mamy pięciu nowych zawodników. Jest to mieszanka rutyny i młodości. Siatkarze byli dobierani pod kątem doświadczenia i pewności na boisku, której zabrakło w decydujących momentach poprzedniego sezonu. Do 11-osobowej kadry chcę dołączyć jeszcze trzech wychowanków klubu. Cel na najbliższy sezon może być tylko jeden – awans do I ligi – zapowiada Marek Jankowiak, szkoleniowiec Krispolu Września.

We wtorek 6 sierpnia nowa kadra oficjalnie spotka się z zarządem klubu.

Dodaj komentarz