Przed Krispolem niezwykle ważny mecz

W najbliższą sobotę siatkarze Krispolu Września rozegrają bardzo ważne spotkanie z BAS Białystok. Biorąc pod uwagę zajmowanie przez oba zespoły sąsiadujące ze sobą pozycje w tabeli pojedynek z białostoczanami będzie z kategorii tych liczonych za podwójną stawkę.

Pojedynek BAS Białystok – Krispol Września rozpocznie się w sobotę, 5 listopada o godzinie 18.00 w hali sportowej przy ulicy Puławskiego w Białymstoku.

Obecny dorobek obu drużyn jest podobny. BAS Białystok ma na swoim koncie pięć zdobytych punktów pozwalających plasować się na 14. miejscu w ligowej tabeli. Zajmujący jedną pozycję niżej Krispol Września zgromadził dotychczas cztery punkty. Ma jednak jeden rozegrany pojedynek mniej.  

Oba zespoły w ostatniej kolejce rozegrały dobre mecze. Siatkarze BAS Białystok po raz pierwszy odnieśli zwycięstwo w lidze pokonując na wyjeździe 3:1 Legię Warszawa. Pozostałe dwa punkty zdobyli po przegranych tajbrekach z BKS Visła Proline Bydgoszcz i PSG KPS Siedlce. Natomiast Krispol Września uległ w minioną sobotę 2:3 we własnej hali faworyzowanej drużynie z Bydgoszczy. Poza tym komplet punktów wrześnianie zdobyli w meczu z SMS PZPS Spała.

 – Po ostatnim meczu z Bydgoszczą czujemy spory niedosyt. Tajbreka przegraliśmy zdecydowanie, ale wcześniej były momenty, że mogliśmy pokusić się o zwycięstwo. Do Białegostoku jedziemy już w piątek. Jedziemy oczywiście po to, żeby wygrać. Zdajemy sobie sprawę z tego, że biorąc pod uwagę nasze miejsca w tabeli tak samo o ewentualnym swoim zwycięstwie myśli przeciwnik. Spodziewamy się trudnego meczu, który będzie na pewno emocjonujący i nerwowy. Myślę, że ten kto pierwszy opanuje nerwy w tym pojedynku będzie mógł w dalszej jego części dyktować warunki – komentował przed sobotnim pojedynkiem trener Krispolu Marian Kardas.