Przełamanie Krispolu w Suwałkach.

Po dwóch przegranych meczach z drużynami AGH Kraków oraz Stali Nysa nareszcie przyszedł znakomity mecz w wykonaniu siatkarzy Krispolu Września. XXI kolejka wskazywała, że czeka nas najdalszy wyjazd w sezonie, gdyż musieliśmy udać się aż do Suwałk na mecz z drużyną Ślepska.

Pierwsza partia praktycznie przez cały czas jej trwania obfitowała w świetne ataki z jednej i drugiej strony. Gdy mogło się wydawać, że w połowie seta uda nam się powiększyć przewagę (13:9) zaraz gospodarze odrabiali straty. Pod koniec partii jedna oraz druga drużyna miały piłki setowe, lecz to zawodnicy Krispolu Września zachowali więcej spokoju i zgarnęli inauguracyjnego seta wynikiem 28:26.

Druga odsłona spotkania mogła napawać optymizmem, bo od samego początku seta udało się nam uzyskać kilku punktową przewagę, którą stopniowo powiększaliśmy aż do samego wygrywając również w tym secie 25:17.

Wyraźnie podrażnieni zawodnicy Ślepska niepowodzeniem w dwóch poprzednich partiach, wyszli bardzo zmobilizowani i od samego początku wyszli na wysokie prowadzenie (8:2). Nasza drużyna robiła co mogła podbijając niekiedy niemożliwe piłki w obronie, lecz tym razem to gospodarze przechylili szalę na swoją stronę wygrywając 25:22.

Jak się okazało ostatnia już partia tego meczu, zaczęła się od szybkiego wyjścia na prowadzenie przez zawodników Krispolu, która stopniowo była powiększana. Kapitalne zawody rozgrywał Damian Wierzbicki oraz Mateusz Jóźwik, którzy byli tego dnia nie do zatrzymania w ataku. Finalnie wynik w czwartej partii 25:15 dla podopiecznych Mariana Kardasa, którzy tym zwycięstwem znów wskoczyli na 3 miejsce w tabeli rozgrywek o mistrzostwo pierwszej ligi mężczyzn.

Już w sobotę 23 lutego o godzinie 17:00 rozegramy ostatni mecz na własnej hali w rundzie zasadniczej. Naszym przeciwnikiem będzie drużyna Norwidu Częstochowa, która zajmuje w tabeli ligowej piąte miejsce. Zapraszamy wszystkich sympatyków oraz rodziny z dziećmi do kibicowania naszej drużynie!