Srebro dla kadetów ! [GALERIA]

11 i 12 czerwca na boiskach WOSR przy ulicy Gnieźnieńskiej odbył się Finał Mistrzostw Wielkopolski Kadetów w Siatkówce Plażowej.
To kolejna impreza młodzieżowa, która miała miejsce na wrzesińskich obiektach i było bardzo blisko, by właśnie młodzi siatkarze reprezentujący KPS Progress stanęli na najwyższym stopniu podium.

W rozgrywkach wzięło udział 17 par z całej Wielkopolski. Wrześnię reprezentowało aż 6 duetów. Najlepszym z nich okazał się duet Adam Wlazik/Fryderyk Żak, który we finale uległ zawodnikom z Gostynia – Foltynowicz/Poznański. Przebieg meczu finałowego nie był jednoznaczny. W pierwszym secie kapitalną grą popisali się wrześnianie. Dobra gra w obronie i wykorzystanie kontrataków pozwoliły wysoko pokonać przeciwników (21:14). Drugi set to zwycięstwo pary z Gostynia 21:17. Nasi chłopacy tracąc na początku kilka punktów, nie mogli już dogodzić dobrze grających rywali, mimo ostrej walki. Natomiast w tie-break’u po wyrównanych pierwszych akcjach, nadeszły chwile słabości i rywale z Gostynia wykorzystali to, odskakując na kilka punktów. Prowadząc równą grę do końca, nie wydarli już przewagi ze swoich rąk ostatecznie pokonując parę Wlazik/Żak 15:9. Warto wspomnieć, że obie pary spotkały się we wcześniejszej fazie rozgrywek. Wtedy górą byli siatkarze z Wrześni.

O najniższy stopień podium walczyła kolejna wrzesińska para: Wiktor Pluciński/Konrad Duczkowski . Niestety w małym finale po dużych zwrotach akcji ulegli parze z Nowego Tomyśla – Czerniak/Liman (2:1).

Oto wyniki meczów w walce o medale:

PÓŁFINAŁY

Pluciński/Duczkowski (Września) – Foltynowicz/Poznańki (Gostyń)                        0:2

Wlazik/Żak (Września) – Czerniak/Liman (Nowy Tomyśl)                             2:0

 

MECZ O 3. MIEJSCE

Pluciński/Duczkowski (Września)- Czerniak/Liman (Nowy Tomyśl)                                         1:2

 

MECZ O 1. MIEJSCE

Wlazik/Żak (Września) – Foltynowicz/Poznańki (Gostyń)                             1:2

 

Miejsca zajęte przez nasze pozostałe pary:

 

Kostrzewski/Makowski                               7-8

Kowalczykiewicz/Wiśniewski                    9-12

Ligocki/Pestka                  9-12

Leracz/Knopkiewicz                       13-17

 

Serdecznie gratulujemy młodym siatkarzom zajętych miejsc.

Pary Wlazik/Żak oraz Pluciński/Duczkowski będą reprezentowały Wrześnię na Półfinale Mistrzostw Polski Kadetów w dniach 8-10 lipca br. Miejsce rozgrywek nie jest jeszcze znane.

DSC02484DSC02489DSC02339DSC02459DSC02464DSC02468DSC02476DSC02507DSC02515