Terminy I rundy play-off

DSC_0057 (800x537)

W ten weekend pierwszoligowy siatkarze odpoczywali. Za tydzień ostatnia kolejka sezonu zasadniczego. Emocji na pewno nie zabraknie. Wrzesiński Krispol ma już pewne miejsce w play-offach, ale będzie jeszcze walczył o utrzymanie dobrej szóstej lokaty.

Za tydzień 22 lutego (sobota, godz. 17:00) wrześnianie zagrają u siebie z Pekpolem Ostrołęka. To będzie bardzo emocjonujący pojedynek, ponieważ w przeciwieństwie do pomarańczowych goście nie mogą być pewni miejsca w bezpiecznej ósemce.

Natomiast podopieczni Marka Jankowiaka chcą zwycięstwem zakończyć udany sezon zasadniczy. Tym samym przed własnymi kibicami mogą przypieczętować szóste miejsce w tabeli, o które nadal walczy Stal Nysa.

Poznaliśmy już terminy fazy play-off. Pierwsze dwa mecze I rundy zaplanowano w weekend 8-9 marca. Kolejne pojedynki 15-16 marca. Ewentualne piąte spotkanie odbędzie się 19 marca. Rywalizacja trwa do trzech wygranych spotkań. Gospodarzem I terminu play-off jest zespół, który po rundzie zasadniczej zajął wyższe miejsce w tabeli. Krispol zmierzy się z Camperem Wyszków lub z Cuprum Lubin.

Zespoły grają wg poniższego rozstawienia:

A 1 – 8

B 2 – 7

C 3 – 6

D 4 – 5

Zwycięzcy meczów A,B,C,D przechodzą do II rundy. Przegrani meczów A, B, C, D zostaną sklasyfikowani na miejscach 5-8 zgodnie z miejscem zajętym po rundzie zasadniczej.

fot. Dawid Spychalski

Dodaj komentarz