Trzy punkty zdobyte w Szczecinie!

1W środowym spotkaniu 4. kolejki KRISPOL 1. Ligi wrzesińscy siatkarze pokonali na wyjeździe Espadon Szczecin 3:1. Podopieczni Marka Jankowiaka mają na koncie czwarte zwycięstwo z rzędu, nadal są niepokonani.

Espadon Szczecin – APP Krispol Września 1:3 (25:17, 23:25, 19:25, 21:25)

Skład APP Krispolu: Witold Chwastyniak, Marcin Iglewski, Łukasz Murdzia, Krzysztof Antosik, Mateusz Jasiński, Sebastian Tylicki (libero) oraz Patryk Skup, Krystian Kempiński, Bartosz Wajdowicz, Paweł Sęk, Maciej Kurek

Początek spotkania nie układał się po myśli wrześnian. Już pierwsze cztery piłki należały do gospodarzy. Po chwili APP Krispol przegrywał 3:8. Mimo straty zdołał wyrównać przy stanie 11:11. Jednak Espadon ponownie uciekł na siedem oczek (21:14). Tym razem pomarańczowi nie dogonili i polegli w pierwszym secie do 17.

W drugiej partii podrażnieni podopieczni Marka Jankowiaka nie pozwolili na punktowe straty. Trzymali wyrównany wynik do samego końca. W decydującym momencie objęli prowadzenie 23:21, co przełożyło się na wygraną 25:23. Tym samym wrześnianie szybko odpowiedzieli doprowadzając do remisu.

Jeszcze lepiej APP Krispol zaprezentował się w trzeciej odsłonie środowego pojedynku. Od początku systematycznie powiększali przewagę nad gospodarzami (10:8, 14:11, 22:15). Pewnie zakończyli seta 25:19.

Wrześnianie poszli za ciosem w czwartym secie, który okazał się ostatnim. Długo trwała wyrównana walka punkt za punkt (5:5, 8:8, 12:12, 16:15). Końcówkę znów lepiej rozegrali pomarańczowi. Bezcenna była trzypunktowa przewaga przy stanie 23:20. Chwilę później siatkarze z Wrześni cieszyli się z kolejnego kompletu punktów (25:21).

Początek meczu mogę określić jako zapoznanie się ze specyficzną halą. Później graliśmy swoje i przede wszystkim walczyliśmy. Cieszy to, że nasza gra wygląda coraz lepiej, aż strach pomyśleć jak dojdziemy do naszej optymalnej formy. Oczywiście nadal jesteśmy świadomi własnych błędów i pracujemy nad nimi. Teraz przed nami arcyważny mecz u siebie z Camperem Wyszków – skomentował tuż po meczu zadowolony szkoleniowiec wrześnian.

W najbliższą sobotę APP Krispol Września podejmie na własnym parkiecie Campera Wyszków. Początek spotkania 18 października o godz. 18:00. Hala przy ul. Słowackiego 41. Transmisja na żywo w TVP Sport.

fot. Paweł Orwat/APP Krispol Września