W oczekiwaniu na sukces i przełamanie

Co najmniej bardzo dobry występ, albo ligowe zwycięstwo – to oczekiwanie wobec siatkarzy Krispolu w nadchodzącym meczu ligowym. W najbliższą sobotę wrześnianie podejmować będą we własnej hali czwarty zespół tegorocznej Tauron 1. Ligi Mężczyzn – MKS Avię Świdnik. Zadanie nie będzie więc łatwe.

Mecz rozegrany zostanie w hali ZSP Września przy ulicy Wojska Polskiego 1 w sobotę, 12 listopada. Jego rozpoczęcie wyznaczono na godzinę 17.00. Wstęp na trybuny jest wolny.

Najbliższy przeciwnik Krispolu to zespół ścisłej czołówki ligowej. Avia Świdnik plasuje się obecnie na 4. miejscu w tabeli ze stratą tylko trzech oczek do liderującego MKS Będzin. Gracze ze Świdnika dotychczas w ośmiu rozegranych meczach 6 razy wygrywali i dwa razy przegrywali. Mają na swoim koncie 18 punktów ze stosunkiem setowym 21:11. Jeżeli chodzi o porażki sobotni przeciwnicy Krispolu 1:3 ulegli Viśle Proline Bydgoszcz i 2:3 KPS Siedlce. Biorąc pod uwagę wyniki osiągane z zespołami, które obecnie są w czołówce tabeli siatkarze ze Świdnika pokonali u siebie w tajbreku liderujący MKS Będzin i wygrali na wyjeździe 3:1 z Gwardią Wrocław. Pięciu dotychczasowych przeciwników Aviii lokuje się w dolnej części tabeli. Na uwagę zasługuje także fakt, że z ośmiu rozegranych spotkań gracze Avii aż sześć rozegrali we własnej hali. W ostatnich dwóch kolejkach przeciwnicy Krispolu 3:1 pokonali na wyjeździe Gwardię Wrocław i 3:0 u siebie Legię Warszawa.

Postawa siatkarzy Krispolu, którzy lokują się obecnie na przedostatnim miejscu w tabeli w sobotnim meczu wydaje się sporą zagadką. W przedostatniej kolejce Krispol po wyrównanej walce i niezłym meczu uległ we własnej hali Viśle Proline Bydgoszcz, ale już w ostatniej kompletnie zawiódł przegrywając 0:3 z sąsiadującym w tabeli BAS Białystok.